پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴

خراسان جنوبی مصرف کننده بیشترین نمک در کشور

مدیر بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: خراسان جنوبی بالاترین درصد استفاده از نمک را در سطح کشور دارد که نمک نیز یکی از عوامل مهم در فشارخون است.
خراسان جنوبی مصرف کننده بیشترین نمک در کشور
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، مدیر بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: بیماری دیابت یک بیماری پیش رونده است و خانواده‌ها نقش مهمی در مراقبت و پیشگیری بیماری دیابت دارند.
مجید شایسته، امروز ۲۲ آبان جاری، درپنجاهمین همایش بیماری دیابت، اظهار کرد: بیماری دیابت یکی از بزرگترین بیماری‌های غددی در سطح دنیا به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه ۱۱درصدجمعیت بالای ۲۵سال درکشورما دیابت دارند،گفت: متاسفانه آمارها نشان می‌دهد ۵۰ درصد بیماران دیابتی از بیماران خود اطلاع ندارند.
شایسته با تاکید براینکه خانواده‌ها نقش مهمی در مراقبت و پیشگیری بیماری دیابت دارند، افزود: براساس آخرین آمارهای بهداشت جهانی ۸۰ درصد بیماران دیابتی نوع دو قابل پیشگیری است.
وی ادامه داد: متاسفانه خراسان جنوبی بالاترین درصد استفاده از نمک را در سطح کشور دارد که نمک نیز یکی از عوامل مهم در فشارخون است.
مدیر بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: بیماران باید به دستور پزشک خود برای استفاده از داروها توجه وبه پزشک اعتماد کنند.
وی با تاکید براینکه بیماری دیابت یک بیماری پیش رونده است، افزود: این بیماری قابل پیشگیری است و توجه به رژیم غذایی برای بیماران دیابتی اساسی است.
شایسته خاطرنشان کرد: تحرک یک ورزش رایگان برای افراد در پیشگیری و کنترل بیماری‌ها است، لذا بیماران اگر ورزش نکنند بدن آنها رو به تحریم خواهدرفت.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۷۰۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , دیابت