شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۷

تخصیص بیش از 60 میلیارد ریال برای ساخت مجتمع‌های خدماتی رفاهی در محورهای خراسان جنوبی

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی از تخصیص اعتبار بالغ‌ بر 60 میلیارد ریال کمک بلاعوض به مجتمع‌های خدماتی رفاهی در چهار محور کویری خراسان جنوبی خبر داد.
تخصیص بیش از 60 میلیارد ریال برای ساخت مجتمع‌های خدماتی رفاهی در محورهای خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، جعفر شهامت، امروز 9 آذر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باهدف توجه به نیاز ضروری شبکه راه‌های استان به مجتمع‌های خدماتی رفاهی به خصوص در محورهای کویری و نقش این مجتمع‌ها در ارتقاء ایمنی و کاهش تصادفات این اداره کل علاوه بر تخصیص اعتبار راه دسترسی، برای اجرای پایه روشنایی و تعریض پل‌ها صرفاً در محورهای کویری استان نیز اعتباری بالغ ‌بر 9 هزار میلیون ریال در قالب کمک  بلاعوض به این مجتمع‌ها اختصاص داده شد.
وی با اشاره به اینکه بیش از 45 درصد فوتی‌ها ناشی از تصادفات رانندگی در راه‌های استان ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی و نهایتاً واژگونی خودروها است،  از افتتاح پنج مجتمع خدماتی رفاهی تا پایان سال جاری در محورهای شریانی استان خبر داد که در این راستا و با هدف توسعه خدمات و پیگیری‌های به‌عمل‌آمده با توجه به‌ضرورت و تأکید استاندار و همکاری کارگروه اشتغال استان برای تسهیل فرآیند ساخت مبلغ 74 میلیارد ریال تسهیلات روستایی در کارگروه اشتغال استان مصوب و به سرمایه‌گذاران این بخش پرداخت می‌شود.
به گزارش ایسنا، شهامت خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی در حال حاضر دارای 28 مجتمع خدماتی رفاهی فعال بوده که فعالیت و نحوه ارائه خدمات از سوی این مجتمع‌ها با انجام بازدیدهای دوره‌ای به‌صورت مستمر به خصوص در ایام خاص و تعطیلات از سوی کمیته ویژه نظارت مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی بیان کرد: همچنین دو مجتمع خدماتی رفاهی بین ‌راهی در هفته دولت سال جاری به بهره‌برداری رسید و علاوه بر برنامه‌ریزی جهت بهره‌برداری فاز اول سه مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی در محورهای کویری استان تا دهه مبارک فجر سال جاری، بهره‌برداری از دو مجتمع خدمات رفاهی دیگر تا هفته دولت سال99 نیز در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی یادآور شد: حداکثر کمک بلاعوض برای مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی برابر 400 میلیون تومان بوده است که در پی سفر ریاست سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به استان سقف این مبلغ برای مجتمع‌های خاص محورهای کویری استان بیش از دو برابر افزایش یافت.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۸۲۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , راهداری , حمل و نقل