يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱
نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس خبرداد:

حضور در انتخابات مجلس آینده/ نهبندان، پایلوت وزارت کشور

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس از حضور در انتخابات مجلس آینده خبرداد و افزود: شهرستان نهبندان، به تازگی تبدیل به یکی از شهرستان‌های پایلوت وزارت کشور شده و به طور جداگانه بر روی طرح توسعه آن کار می‌شود.
حضور در انتخابات مجلس آینده/ نهبندان، پایلوت وزارت کشور
 
تعیین اعتبارات تملک و دارایی کشور براساس جمعیت/ثبت نام قطعی در انتخابات مجلس آینده


نظر افضلی، نماینده مردم شهرستان‌های سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با خبرنگار خراسان‌تایم، بااشاره به فعالیت‌های اقتصادی انجام شده در حوزه انتخابیه خود، اظهار داشت:در بحث زیرساخت‌ها اقدامات فراوانی در حوزه جاده‌ها، آب‌رسانی، گازرسانی، سرمایه‌گذاری، راه‌آهن و گردشگری انجام گرفته است.

وی ادامه داد:درحال حاضر، درخصوص جاده‌ها می‌توان گفت جاده‌های اصلی نیز در دست اقدام است و تقریبا تمام راه‌های روستایی حوزه انتخابیه، درصورت پرداخت طلب پیمانکاران، با طرح ابزار، تا سال آینده آماده بهره‌برداری خواهدبود و باند دوم جاده‌های نهبندان و زابل نیز در مجلس تصویب شده و برای آن از سوی دولت، ۶هزار میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده‌است.

افضلی از اجرای طرح آبرسانی و گازرسانی در حوزه انتخابیه خود خبرداد و تصریح کرد:برای طرح آبرسانی، حدود ۵۰۰میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده‌است. در بحث سرمایه‌گذاری نیز اقداماتی برای گلخانه‌ها در دست اجراست و علاوه براین، در شهرستان‌های سربیشه و نهبندان، هر هکتار از زمین‌ها تقسیم شده است. همچنین محصولاتی از جمله دام از افغانستان به استان وارد می‌شود.

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس از اجرای طرح آبخیزداری و آبخوان‌داری در سراسر حوزه انتخابیه خود خبر داد و افزود: گردشگری، یکی از مواردی است که در سطح کشور به طور ویژه موردتوجه قرارگرفته، به گونه‌ای که به یک وزارت‌خانه تبدیل شده است. پروژه مربوط به راه‌آهن نیز با اعتباری حدود ۷۰۰ میلیارد یورو در دست اجراست که درصورت تایید و پذیرش روسیه، پیمانکار آغاز به کار خواهدنمود.

وی خاطرنشان کرد:در بحث معادن، از مقیاس بزرگ و وزارت‌خانه‌ای تبدیل به مقیاس کوچک شدیم و در زمینه اشتغالزایی نیز ستاد اجرای فرمان امام(ره)، دست به کار شده و تمامی طرح‌ها را حمایت می‌کند؛ علاوه براین، برای سرمایه‌گذاری روی کنسانتره آهن و اکسید منیزیم شهرستان‌های سربیشه و نهبندان نیز سرمایه‌گذار جذب شده‌است.

افضلی از استقرار گمرک و پادگان در شهرستان نهبندان خبرداد و گفت:شهرستان نهبندان، به تازگی تبدیل به یکی از شهرستان‌های پایلوت وزارت کشور شده و به طور جداگانه بر روی طرح توسعه آن کار می‌شود. یکی از موضوعات دیگری که در حوزه زیرساختی به آن توجه شده، اتصال تدریجی شبکه دیجیتال به تمام منازل شهرستان‌هاست که همچنان ادامه دارد و علاوه براین، برای شهرستان سربیشه نیز یک منطقه ویژه اقتصادی طراحی شده‌است.

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس بااشاره به اینکه برخی مصوبات مجلس علاوه بر حوزه انتخابیه، در سطح کشور و استان مورد استفاده قرار می‌گیرد، بیان کرد:شهرستان‌های نهبندان و سربیشه محروم‌تر از شهرستان‌های شمالی استان هستند؛ بنابراین توجه بیشتری را می‌طلبند.

افضلی ضمن بیان اینکه اعتبارات تملک و دارایی کشور براساس جمعیت تعیین می‌شود، خاطرنشان کرد:در این اعتبارات، جمعیت حرف اول را می‌زند و بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌ها در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه، به کمک اعتبارات غیرملی شروع شده و اکنون تمامی تلاش‌ها بر روی اعتبارات ملی صورت می‌گیرد.

وی در پایان، گازرسانی و آب‌رسانی به سراسر حوزه انتخابیه خود و تبدیل درح به شهرستان را از جمله شاخص‌ترین پیگیری‌های دوره نمایندگی خود عنوان کرد و با قوت و اطمینان، از ثبت‌نام در انتخابات مجلس آینده خبرداد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۸۳۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , انتخابات , نهبندان , نظر افضلی