يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۲
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی:

اگر قرارباشد توسعه‌ای اتفاق بیفتد، باید با نگاه ملی باشد

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: اگر قرارباشد توسعه‌ای اتفاق بیفتد، باید با نگاه ملی باشد؛ نمی‌توان منطقه‌ای را به تنهایی توسعه داد چرا که جای جای استان در یک درجه ازمحرومیت قراردارد.
اگر قرارباشد توسعه‌ای اتفاق بیفتد، باید با نگاه ملی باشد
 
فرهاد فلاحتی، نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خراسان‌تایم بااشاره به اینکه توسعه عملکردی اقتصادی استان از دو موضوع زیرساخت و روساخت شکل می‌گیرد، پروژه راه‌آهن که ۱۶سال از آن صحبت شده و هم‌اکنون کلنگ‌زنی و تخصیص اعتبار آن انجام شده را مهم‌ترین عملکرد اقتصادی استان و مخصوصا حوزه انتخابی خود عنوان کرد و افزود: دراین مورد، درحال حاضر هیچ دغدغه‌ای نداریم. ازدیگر مباحث، اشتغالزایی در بحث فولاد قاینات می‌باشد که به عنوان بزرگ‌ترین پروژه اقتصادی استان، باجذب و بکارگیری تعداد زیادی نیروی انسانی آغاز به کار خواهدکرد؛ البته این پروژه با مشکلاتی مواجه بود که باپیگیری‌های انجام شده به بخش دولتی واگذار گردید.

وی تصریح کرد: خوشبختانه زیرسازی جاده قاین-بیرجند با پیگیری مستمر بنده انجام گرفته و در سال جاری اعتبار خوبی به این پروژه اختصاص یافته و نقاط حادثه‌خیز این جاده نیزمرتفع گردیده‌است.

نماینده مردم قاین درمجلس اظهار داشت: نباید در برنامه‌ریزی‌ها فقط به حوزه انتخابی خود فکر کرد، قطعا باید توسعه استان را نیز درنظر گرفت.

وی یکی از دلایل موفقیت استان را همت وتلاش نمایندگان، هم درحوزه انتخابی خود و هم استان دانست و افزود: اگر قرارباشد توسعه‌ای اتفاق بیفتد، باید با نگاه ملی باشد؛ نمی‌توان منطقه‌ای را به تنهایی توسعه داد چرا که جای جای استان در یک درجه ازمحرومیت قراردارد.

وی علت پایین بودن جذب اعتبار برای استان با وجود پتانسیل‌های بالا را کمبود یا عدم رغبت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و مباحث مرزی عنوان کرد و گفت: متاسفانه در این دومورد، استان با ضعف‌هایی روبروست.

فلاحتی مهم‌ترین برنامه برای جلوگیری از خشکسالی و حاشیه‌نشینی را استفاده از آب‌های سطحی و زیرسطحی مثل چاه‌ها دانست و گفت: دراین زمینه و همچنین در باب انتقال آب و استفاده از آب‌های ژرف پیگیری‌ها درحال انجام است.

وی بااشاره به بودجه خراسان جنوبی در مجلس عنوان کرد: بودجه استان طی دو سال اخیر چند برابر شده و با سال‌های قبل قابل مقایسه نیست.  به طور مثال، استفاده از سهم توسعه ملی آبخیزداری استان مبلغ ۵۰میلیارد تومان بوده که با پیگیری‌های انجام شده، درحال حاضر به دو برابر این مبلغ رسیده‌است.

فلاحتی از عدم حضور در انتخابات مجلس آتی خبرداد و در بیان شاخص‌ترین وشیرین‌ترین خبر در دوره نمایندگی خود عنوان داشت: دو موضوع راه‌آهن و فولاد که موضوعی بسیارمهم و فراگیر بود و همچنین بهره‌برداری از بیمارستان دوم قاین که بودجه مستقل برای آن تخصیص یافت، شاخص‌ترین موضوعات مورد پیگیری بنده است.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۸۳۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , انتخابات , قاین , فرهاد فلاحتی