پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۲

رئیس جمعیت هلال احمر بازداشت شد

علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر بازداشت شد.
رئیس جمعیت هلال احمر بازداشت شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فرارو، علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر در حالی به اتهام تخلفات مالی توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده است که ظهر سه شنبه ۱۲ آذرماه، خبر استعفای او از سوی روابط عمومی این سازمان منتشر شده بود. اما ماجرا از آن‌جا آغاز شد که رئیس مستعفی جمعیت هلال احمر شهریورماه سال جاری برای بررسی فساد مالی به دادسرای جرائم اقتصادی احضار شده بود و پس از چند بار توضیح، سرانجام در روز ۱۱ آبان ماه بازداشت و البته پس از چند ساعت با قید وثیقه آزاد شد.

به گزارش فرارو، خبر استعفای علی اصغر پیوندی را اسماعیل رمضانی، مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر، در توئیترش منتشر کرد و در مورد علت این استعفا، نوشت: "رئیس جمعیت هلال احمر برای حفظ سرمایه اجتماعی این نهاد و ایجاد فضایی مناسب‌تر برای کار موثر، استعفای خود را به رییس جمهور تقدیم کرده است. "

اما ساعتی پس از اعلام استعفا، ایسنا از بازداشت رئیس مستعفی جمعیت هلال احمر خبرداد. برخی رسانه‌ها مدعی شده اند که پیوندی در حالی که قصد سفر به ژنو را داشته، متوجه ممنوع‌الخروجی خود شده است و در نهایت در ساعات پایانی سه‌شنبه (۱۲ آذر ماه ۹۸) در فرودگاه امام خمینی (ره) بازداشت شده.

البته علی اصغر پیوندی چند روز پیش از استعفا از ریاست جمعیت هلال احمر، از ریاست سازمان نظام پزشکی تهران نیز کناره‌گیری کرده بود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۸۷۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هلال احمر , استعفا