پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

مجلس اگر مجلس باشد، توانایی مهار دولت در سطوح داخلی و بین المللی را دارد

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه مجلس اگر مجلس باشد؛ دولت را چه در سطح داخلی و چه در سطح بین المللی مهار می کند، تصریح کرد:اگر مجلس، طبق قانون اساسی و تشخیص صحیح مردم ایجاد شود، حرکت دولت نیز بر روی ریلی خواهد بود که مجلس تعیین می کند چراکه دولت از خود اختیاری ندارد.
مجلس اگر مجلس باشد، توانایی مهار دولت در سطوح داخلی و بین المللی را دارد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند، صبح امروز در جمع دبیر و اعضای اتحادیه انجمن اسلامی مستقل دانشگاه بیرجند ضمن تبریک روز دانشجو، اظهار داشت:جهانی که در آن زندگی می کنیم، عالم اضداد است و همه چیز در آن آفاتی دارد؛ بنابراین نمی توان توقع داشت که انسان در این عالم زندگی کند ولی آسیبی نبیند.

وی تکامل را لازمه جهان اضداد دانست و ادامه داد:تکامل، در وجود سختی هاست چراکه این عالم، سراسر رنج، سختی و زحمت است و وجود آزمایش در چنین جهانی، نشان از وجود حکمتی در آن است و چنانچه پرده ظاهری این عالم کنار برود؛ در عین سختی هایش، بسیار زیباست.

حجت الاسلام عبادی آزارهایی که در مسیر اهداف عالی، در این عالم پیش می آید را بالاترین نعمت دانست و افزود:درهر امری، می بایست آخرش را محاسبه کرد و ثبات افراد در راه حق نیز بزرگترین ذخیره آنان برای قیامت است.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد:لازمه حفظ ایمان در این عالم، صبر و تحمل است و مردم نیز وضع موجود را به دلیل اینکه آرمان های انقلاب با آنچه که عملی می شود؛ فرق فراوانی دارد، نمی پسندند و بزرگترین جهاد و کار در این مقطع، بصیرت و بصیرت افزایی است.

امام جمعه بیرجند بااشاره به اینکه مجلس اگر مجلس باشد؛ دولت را چه در سطح داخلی و چه در سطح بین المللی مهار می کند، تصریح کرد:اگر مجلس، طبق قانون اساسی و تشخیص صحیح مردم ایجاد شود، حرکت دولت نیز بر روی ریلی خواهد بود که مجلس تعیین می کند چراکه دولت از خود اختیاری ندارد.

وی اضافه کرد:مجلس، از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در رأس امور قرار دارد و چنانچه نسبت به آن بی تفاوتی شود، افراد سستی برسر کار خواهند آمد که نتیجه اش همین می شود که می بینیم و اگر انسان وظیفه اش را برای خداوند متعال انجام دهد؛ در هر شرایطی پیروز میدان است.

حجت الاسلام عبادی با تأکید بر اینکه همه و به ویژه جوانان باید بدانند که با چه کسی رفت و آمد و همنشینی می کنند، عنوان کرد:برخورداری از ظاهری خداپسندانه، سخنانی که بر دانش افراد بیفزاید و اعمالی که شوق آخرت را در انسان زنده کند، از جمله ویژگی های یک همنشین خوب است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۸۷۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , انتخابات , مجلس , دولت