پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵
مدیرکل راه وشهرسازی خراسان جنوبی خبرداد:

راه‌های خراسان‌جنوبی جان تازه گرفته‌است/ افزایش 3.7 برابری تخصیص منابع ملی در حوزه راه‌های خراسان‌جنوبی

مدیرکل راه وشهرسازی خراسان جنوبی اظهارداشت: در طول یک سال اخیر، با تزریق 3.7 برابری تخصیص منابع ملی در مقایسه با سال قبل، راه‌های استان جان تازه‌ای گرفته است به طوری که سبب شده راه‌های توسعه و آبادانی خراسان جنوبی و پیوستن به کریدورهای شمالی وجنوبی یکی پس ازدیگری بازگشایی شود.
راه‌های خراسان‌جنوبی جان تازه گرفته‌است/ افزایش 3.7 برابری تخصیص منابع ملی در حوزه راه‌های خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم، جعفری، مدیرکل راه وشهرسازی خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، بااشاره به اینکه استان خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور بوده و بیش از ۸۰درصد ترانزیت از راه‌های استان انجام می‌شود، بیان کرد: باتوجه به قرارگرفتن استان در کریدورهای بین المللی شمال، جنوب، شرق وغرب ومنتهی شدن به بندرچابهار و آب‌های آزاد، موضوع تسهیل و ارتقای ایمنی حمل ونقل مسافر درراستای تامین حقوق شهروندی، تسهیل حمل ونقل کالا و تامین زیرساخت‌های لازم و ارتقای ایمنی جاده‌ای و هوایی استان به صورت ویژه در دستور کار استاندار و سایر مسئولین استانی قرارگرفته است.

جعفری افزود:در طول یک سال اخیر، با تزریق 3.7 برابری تخصیص منابع ملی در حوزه راه‌های خراسان‌جنوبی در مقایسه با سال قبل، راه‌های استان جان تازه‌ای گرفته است به طوری که سبب شده راه‌های توسعه و آبادانی خراسان جنوبی و پیوستن به کریدورهای شمالی وجنوبی یکی پس ازدیگری بازگشایی شود به نحوی که باید از آن به عنوان انقلابی در حوزه حمل ونقل یادکرد.

وی بحث راه‌آهن را که یکی از پروژه‌های مهم کشوراست و احداث آن تحول عظیمی درتوسعه حمل ونقل ترانزیتی به افغانستان وکشورهای آسیای میانه ایجاد خواهدکرد و می تواند نقش مهمی در مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی وامنیتی منطقه ایجاد کند. با تلاش و پیگیری‌های مستمر برای اولین بار عملیات اجرایی ۱۰۳کیلومتر خط راه‌آهن درقالب ۱۶قطعه از کریدور راه‌آهن شرق به طول ۳۲کیلومتر در خراسان‌جنوبی آغازگردید.

مدیرکل راه وشهرسازی استان بیان کرد: موتورمحرکه اجرای پروژه حیاتی وکلان راه‌آهن استان با اخذ دو مصوبه منجر به اختصاص ۴۰هزار میلیارد گردید که این موضوع به طور حتم برسرعت عملیات اجرایی طرح خواهدافزود تا بالاخره سوت قطار در خراسان‌جنوبی به صدا درآید.

جعفری در باب تامین زمین و مسکن شهری اظهار داشت: مسکن به عنوان کالای اقتصادی هم می‌تواند مهمترین نیاز اساسی بشر وهم گران‌ترین کالای ضروری خانوار تلقی گردد و به همین دلیل، دولت تدبیر وامید چهار برنامه ازجمله نوسازی وبهسازی بافت‌های ناکارآمد، تامین مسکن اقشار کم‌درآمد، تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن و نوسازی و بهسازی مسکن روستایی را دردستور کار قرارداده‌است‌.

وی در پایان بیان کرد: با اجرای طرح اقدام ملی مسکن، ضمن افزایش شاخص مسکن استان شاهد بهره‌مندی اقشار مختلف جامعه خواهیم بود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۸۷۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , حمل و نقل , راهداری , خراسان جنوبی