پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۲

هفدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی برگزیدگان خود را شناخت

با حضور مسئولین کشوری و استانی، آیین اختتامیه هفدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی در بیرجند برگزار و برگزیدگان جشنواره معرفی و تجلیل شدند.
هفدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی برگزیدگان خود را شناخت
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، با حضور مسئولین کشوری و استانی، آیین اختتامیه هفدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی، چهارشنبه شب 13 آذر در بیرجند برگزار و برگزیدگان جشنواره معرفی و تجلیل شدند.
لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به عنوان برگزیده اول  به «حامد فقیهی بادجانی» از استان قم، برگزیده دوم به «هادی آقایی» از استان البرز و برگزیده سوم به صورت مشترک به «فرزاد مرادی اصل» از استان لرستان و «سید علیرضا مطلبی» از استان مازندران در بخش خط نستعلیق اهدا شد.
 در بخش شکسته نستعلیق، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به عنوان برگزیده اول به « امیردانش مراغی» از آذربایجان شرقی اهدا و « محمدمهدی فیروزی» از استان تهران به عنوان برگزیده دوم و «علی اکبر زرقی» از استان خراسان رضوی به عنوان برگزیده سوم معرفی شدند.
در بخش اساتید نیز در مورد خط نستعلیق هیات داروان ضمن اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقایان نیما الیکایی از استان البرز، احد صباحی کیا از استان ایلام، علی خیری حبیب آبادی از استان اصفهان و هادی سیدخوانی از خراسان رضوی، تندیس جشنواره و لوح تقدیر و جایزه نقدی را به عنوان برگزیده به «سید پیمان سادات نژاد» از استان ایلام اهدا کردند.
برگزیدگان اساتید در بخش شکسته نستعلیق نیز «شمس الدین مرادی» و «سید محمد فاتح سیدنطنزی» از استان تهران معرفی شدند.
در بخش نقاشی‌ نیز هیچ اثری رتبه اول را کسب نکرد و لوح تقدیر و جایزه نقدی را به عنوان برگزیده دوم این بخش به « حمیدی ابراهیمی» از تهران و برگزیده سوم را مشترکا به « کبری براتی» از اصفهان، «علی طوسی ثانی» از خراسان رضوی اهدا کردند.
در بخش نسخ هیات داوران هیچ یک از آثار را حائز رتبه اول ندانست و لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه ی دوم به «عذرا عبدله پور» از اصفهان و رتبه سوم نیز مشترکاَ به «سحر فرید» از تهران و «حمید مکانیک» از خراسان رضوی اهدا شد.
 هیات داوران در بخش ثلث لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی خود را به ترتیب نفرات اول تا سوم به «مجید داستانی» از قم، «احسان کاظمی» از تهران و «نفیسه تقوی» از استان قم اهدا کردند.
هیات داوران تندیس جشنواره و جایزه نقدی در بخش اساتید رشته نسخ و ثلث را به « فرهاد شیرخانی» از خراسان رضوی اهدا کردند.
هیات داوران این جشنواره را اساتیدی چون یدالله کابلی خوانساری، کرمعلی شیرازی و احمد عبدالرضایی از استادان برجسته و عضو شورای ارزشیابی هنری انجمن خوشنویسان ایران، استاد علی اشرف صندوق آبادی قائم مقام شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران و استاد مهدی اسماعیلی مود را تشکیل می‌دادند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۸۷۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جشنواره , خوشنویسی