پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۸

تلفات ۷.۱۹ درصدی انرژی درخراسان جنوبی/بیشترین مصرف در بخش کشاورزی

مدیرعامل سابق شرکت برق خراسان جنوبی با بیان اینکه تلفات انرژی الکتریکی استان در سال گذشته ۷.۱۹ درصد بوده است، گفت: بیشترین مصرف انرژی در بخش کشاورزی است.
تلفات ۷.۱۹ درصدی انرژی درخراسان جنوبی/بیشترین مصرف در بخش کشاورزی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از مهر، ابراهیم شرکاء پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه تودیع و معارفه شرکت توزیع برق خراسان جنوبی از وجود ۳۷۰ هزار مشترک در استان خبر داد و افزود: ۶۰ درصد از مشترکین شهری و ۴۰ درصدی روستایی هستند.
وی با بیان اینکه بیشترین میزان مصرف برق با ۳۰ درصد در بخش کشاورزی است، اظهار کرد: تلفات انرژی الکتریکی در سال گذشته ۷.۱۹ درصد بوده است.
مدیرعامل سابق شرکت توزیع برق خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۸ هزار کیلومتر شبکه فشار قوی و متوسط در استان داریم، اظهار کرد: مدت زمان خاموشی طی چهار سال گذشته از ۲۰۰ دقیقه به ازای هر مشترک به ۱۰۰ دقیقه رسیده است.
شرکا با اشاره به ظرفیت خراسان جنوبی در استفاده از نیروگاه خورشیدی بیان کرد: طی چهار سال گذشته به ۲۱۶ نیروگاه مبلغی بالغ بر ۳۱ میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی از جذب ۸۳ نیرو در شرکت برق در چهار سال گذشته خبر داد و گفت: همچنین طی این مدت بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان از منابع مختلف هزینه شده است.
شرکا با اشاره به میز خدمت الکترونیک بیان کرد: این میز در راستای کاهش مراجعات مردمی طراحی شد که در این راستا صفر تا صد نیازهای شهروندان از طریق اینترنت رفع می شود.
مدیرعامل سابق شرکت توزیع برق خراسان جنوبی بیان کرد: طرح حذف قبوض کاغذی از تیرماه در استان آغاز شده و قبوض ۹۸.۴ درصد از مشترکین به صورت پیامکی اطلاع رسانی می شود.  
وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده طی چهار سال گذشته بیان کرد: طی این مدت میانگین نصب کنتور از ۱۴ روز به هفت روز کاهش یافته است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۸۸۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد , برق