دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۲

۱۰ میلیارد ریال صنایع دستی شهرستان قاین به فروش رفت

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاین گفت: از ابتدای سال جاری قریب به ۱۰ میلیارد ریال صنایع دستی در این شهرستان به فروش رفته است.
۱۰ میلیارد ریال صنایع دستی شهرستان قاین به فروش رفت
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، حمید عباس‌زاده با بیان اینکه شهرستان قاین دارای قدمتی دیرینه در بافته‌های داری صنایع دستی است، افزود: هنرمندان زیادی از سالیان گذشته در رشته های جاجیم بافی، پلاس بافی، قارت بافی، سفره آردی فعالیت داشته اند.
وی از فعالیت ۴۰۰ هنرمند در سطح شهرستان قاین خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری قریب به یک میلیارد تومان از محل فروش صنایع دستی عاید این صنعتگران و هنرمندان شده است.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاین ادامه داد: بافته های داری بیشترین میزان فروش صنایع دستی را به خود اختصاص داده اند که نشان دهنده استقبال مردم از هنرهای کهن دارد.
وی با بیان اینکه در راستای فروش هرچه بیشتر محصولات صنایع دستی برنامه هایی مانند ایجاد بازارچه های فصلی و شرکت در نمایشگاه های مختلف برنامه ریزی می شود، گفت: ۱۰ غرفه از شهرستان قاین در چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی حضور دارند.
وی نمایشگاه را بستری مناسب برای فروش صنایع دستی دانست و گفت: از ابتدای فعالیت نمایشگاه تاکنون بیش از ۱۷ میلیون تومان از محصولات صنایع دستی به فروش رفته و پیش بینی می شود این میزان تا آخر فعالیت نمایشگاه به ۲۵ میلیون تومان برسد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , صنایع دستی , قائن