چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵

۱۵ روز برای بازنگری طرح اولیه برج هنر در خراسان جنوبی مهلت تعیین شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی مهلت ۱۵ روزه‌ای را برای بازنگری طرح اولیه مجتمع فرهنگی برج هنر بیرجند تعیین کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی مکلفند نظرات تخصصی و کارشناسانه خود را در اختیار مشاور پروژه قرار دهند.
۱۵ روز برای بازنگری طرح اولیه برج هنر در خراسان جنوبی مهلت تعیین شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهرماه امسال بود که در بازدیدهای استاندار از سطح شهر بیرجند، نبود یک مجتمع فرهنگی و هنری درخور که بتواند نیاز هنرمندان و فرهیختگان شهر را برطرف کند و فضایی مناسب برای گذران اوقات فراغت مردم باشد، به عنوان یکی از مهمترین معضلات شهر عنوان شد. 
استاندار خراسان جنوبی همان جا رفع این نیاز را از اولویت‌های شهر برشمرد و آبان ماه در نشست صمیمی با رؤسای انجمن‌های فرهنگی و هنری استان از  انتخاب مکانی وسیع درحد 10 هکتار برای احداث «برج فرهنگ و هنر» خبر داد که با استفاده از نمادهای استانی در مجاورت سالن آمفی تئاتر شهرداری بیرجند شکل می گیرد. 
وی در آن نشست از پیش بینی همه زیرساخت‌های مورد نیاز هنرمندان فعال در حوزه هنرهای هفتگانه، انجمن‌ها، نگارخانه‌ها، سالن تئاتر و.... در این مکان گفته بود که جانمایی اولیه آن صورت گرفته و یکی از قوی‌ترین مشاوران معماری کشور  که در سطح بین‌المللی نیز کارنامه دارد، برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده و با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، مراحل اجرایی کار از سال آینده آغاز شود.
حالا بعد از گذشت مدتی کوتاه، مشاور برای بررسی طرح اولیه اش به معاونت عمرانی استانداری فراخوانده شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی در جلسه بررسی طرح اولیه برج فرهنگ و هنر استان، مهلت 15 روزه‌ای را برای بازنگری طرح اولیه این پروژه با استفاده از نظرات تخصصی دستگاه تعیین کرد و گفت:دستگاه های اجرایی مکلفند نظرات تخصصی و کارشناسانه خود را در اختیار مشاور پروژه قرار دهند. 
سید کمال‌الدین میرجعفریان گفت: در بحث جانمایی فضای داخلی و شکل بیرونی این مجموعه باید تمام ملاحظات جمعیتی، اعتقادی، فرهنگی، اقتصادی و... استان لحاظ شود. 
وی با اشاره به دستور استاندار مبنی بر احداث و ایجاد مجموعه‌ای هنری فرهنگی در مرکز استان خاطرنشان کرد: از آن جایی که شهرداری، احداث باغ مشاهیر و مفاخر را در برنامه داشت به همین جهت مشاور مکلف شد پروژه را به گونه‌ای طراحی کند که مجتمع فرهنگی هنری و باغ مفاخر در کنار هم دیده شوند. 
به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی مشاور پروژه بعد از دریافت تمام نظرات و جمع بندی آنها، با رعایت تمام ملاحظات بومی و منطقه‌ای طرح کاملی را تا 15 روز آینده ارائه خواهد کرد تا بعد از بررسی نهایی توسط کارشناسان فنی، جهت شروع عملیات اجرایی به تأیید استاندار برسد. 
در این جلسه که با حضور مدیرکل دفتر فنی استانداری، فرماندار و  شهردار بیرجند، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کارشناسان حوزه‌های مرتبط برگزار شد بر نگاه ویژه طرح به بوم منطقه، فرهنگ حاکم، باورها و اعتقادات مردم تأکید شد و رفع نیازهای رفاهی، تفریحی مردم در قالب برنامه های فرهنگی و هنری به عنوان مهمترین هدف مجموعه از طراحی و اجرای این پروژه عنوان شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۳۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , برج هنر , خراسان جنوبی , آمفی تئاتر