چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵

بهره‌مندی ۸۵ درصد مدارس خراسان جنوبی از سیستم گرمایش مرکزی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: اکنون ۸۵ درصد مدارس خراسان جنوبی مجهز به سیستم گرمایش مرکزی هستند که این آمار تا قبل از دولت یازدهم ۳۵ درصد بود.
بهره‌مندی ۸۵ درصد مدارس خراسان جنوبی از سیستم گرمایش مرکزی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، محمدرضا بیکی روز چهارشنبه افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۸۶ کلاس درس استان مجهز به سیستم گرمایش استاندارد شدند که طبق چشم‌انداز تعیین شده ۲۰۰ کلاس درس بیشتر از آمار مدنظر مجهز شده است.
وی گفت: با توجه به اهمیت توانمندسازی و توجه به تربیت صحیح نسل آینده، رشد و توسعه فضاهای آموزشی استاندارد در اولویت دولت‌ها از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی بوده است اما توجه بیش از پیش دولت تدبیر و امید سرانه آموزشی ۶ متر مربعی استان را به ۶.۷ مترمربع ارتقا داده است.
وی همچنین از رشد ۱۸ درصدی مشارکت خیرین مدرسه ساز در چند سال اخیر خبر داد و افزود: مشارکت خیرین در تکمیل پروژه‌های نیمه‌ساز از ۲۰ درصد به ۳۸ درصد رسیده که تکریم مناسب و فراهم کردن زمینه مشارکت بیش از پیش خیرین در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و ساخت فضاهای آموزشی جدید حایز اهمیت است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی اظهار داشت: خشکسالی‌های متمادی سبب کوچ و مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها شده و از طرفی احداث و راه‌اندازی مدارس کانکسی در روستاها و تخلیه کلاس‌های درس را به دنبال داشته است.
وی حذف مدارس کانکسی و جایگزین شدن مدارس استاندارد از جمله ساخت ۲۴ کلاس جایگزین در سال گذشته و انعقاد تفاهم‌نامه ساخت ۵۸ کلاس جایگزین کانکس‌های سیار آموزشی بین اداره کل نوسازی مدارس و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را از مهمترین اقدامات صورت گرفته و در دست اجرای این اداره کل عنوان کرد.
بیکی گفت: با تاکید و همراهی استاندار خراسان جنوبی امیدواریم با ساخت و جایگزینی این مدارس تا پایان سال جاری در استان شاهد حذف مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش‌آموز باشیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۳۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مدارس , آموزش و پرورش