چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵

آماده باش ۲۷ پایگاه امداد و نجات/ ۱۲۲ نفر آماده خدمت رسانی هستند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در راستای اجرای طرح زمستانه امداد و نجات ۱۲۲ نفر روز و ۲۷ پایگاه ثابت و سیار پای کار خواهند بود.
آماده باش ۲۷ پایگاه امداد و نجات/ ۱۲۲ نفر آماده خدمت رسانی هستند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، محمدرحیم شهریاری صبح چهارشنبه در حاشیه آغاز طرح زمستان استان در جمع خبرنگاران بیان کرد: طرح زمستان امداد و نجات  استان از امروز، ۲۰ آذرماه، آغاز شده و تا ۲۰ اسفند ماه سال جاری ادامه داد.
وی با بیان اینکه در قالب اجرای این طرح  ۱۲۲ نفر روز و ۲۷ پایگاه ثابت و سیار پای کار خواهند بود، اظهار کرد: ۲۳ پایگاه ثابت و چهار پایگاه سیار در شهرستان های طبس، قاین، بشرویه و نهبندان آماده خدمت رسانی به حوادث احتمالی هستند. 
شهریاری با بیان اینکه ۶۸ خودروی امدادی برای اجرای طرح پیش بینی شده است، افزود: علاوه بر امدادرسانی به خودروهای گرفتار و آسیب دیدگان، خدماتی اعم از توزیع بسته غذایی و اسکان اضطراری در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه در راستای اجرای طرح زمستانه طی سال گذشته نیروهای هلال احمر به ۳۹۹ حادثه اعزام شده اند، گفت: به دو هزار و ۷۳۱ حادثه دیده توسط این نیروها امداد رسانی شده است.
شهریاری با اشاره به طولانی و کویری بودن محورهای مواصلاتی استان بیان کرد: از رانندگان خواستاریم با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و استراحت لازم در استراحت گاه های بین راهی مانع بروز هرگونه حادثه ای شوند.
وی با بیان اینکه با تحلیل های انجام شده خطای انسانی علت بروز ۷۰ درصد از حوادث جاده ای است، اظهار کرد: رانندگان می توانند با رعایت بایدها و نباید های لازم به ویژه در روزهای برفی و بارانی سهم قابل ملاحظه ای در کاهش حوادث و تلفات جاده ای ایفا کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۳۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , هلال‌ احمر , امدادرسانی