دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۱

بررسی شکایات داوطلبان انتخابات مجلس در هیأت‌های نظارت آغاز شد

شکایت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز در هیأت‌ نظارت خراسان‌جنوبی بررسی می‌شود.
بررسی شکایات داوطلبان انتخابات مجلس در هیأت‌های نظارت آغاز شد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، ثبت‌نام داوطلبان نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه 10 آذر ماه امسال در فرمانداری‌های حوزه انتخابیه و ستاد انتخابات کشور آغاز شد و تا پایان روز 16 آذرماه ادامه داشت.
یک هفته نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی سپری شد که در این دوره شمار قابل توجهی از چهره‌های سرشناس ملی و استانی و همچنین جوانان برای نامزدی انتخابات مجلس یازدهم در چهار حوزه انتخابیه استان خراسان‌جنوبی داوطلب شدند.
استان مرزی خراسان جنوبی 11 شهرستان و چهار حوزه انتخابیه شامل «بیرجند، درمیان و خوسف»، «قاینات و زیرکوه»، «نهبندان و سربیشه» و «فردوس، طبس، سرایان و بشرویه» دارد که از هر کدام این حوزه‌ها یک نماینده با رأی مردم راهی خانه ملت می‌شود.
در مجموع تعداد داوطلبان نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه‌ انتخابیه استان خراسان‌جنوبی به 127 نفر رسید.
پس از اتمام فرآیند ثبت‌نام بررسی صلاحیت داوطلبان در هیأت‌های اجرایی از ۱۷ تا ۲۶ آذر به مدت ده روز انجام شد و پس از آن فرمانداران مکلف بودند به افرادی که رد صلاحیت شدند به‌صورت محرمانه اعلام و این افراد در صورتی که اعتراض داشته باشند تا چهار روز مهلت دارند شکایت خود را به هیأت اجرایی اعلام کنند.
پس از اعلام اعتراض توسط افراد رد صلاحیت شده 20 روز هیأت اجرایی مهلت دارد تا به شکایات مطرح شده از سوی این افراد رسیدگی داشته باشد و نتایج را در آخر به هیأت نظارت اعلام نماید و در نهایت اسامی قطعی نامزدها را در 22 بهمن‌ماه اعلام می‌شود.
طلق آخرین آمار اعلام شده از سوی رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی هفت داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان انصراف خود را اعلام و افراد رد صلاحیت شده نیز به مدت چهار روز شکایت خود را به هیأت نظارت استان اعلام کرده‌اند.
پس از پایان یافتن مهلت تعیین‌شده برای ثبت شکایت، بررسی شکایات داوطلبانی که صلاحیت آن‌ها در هیأت‌های اجرایی تأیید نشده است در هیأت‌های نظارت خراسان‌جنوبی از امروز آغاز شد و هیأت‌ نظارت استان از امروز تا 21 دی‌ماه فرصت دارد تا به این شکایات رسیدگی کنند.
لازم به ذکر است؛ داوطلبانی که در این مرحله تأیید صلاحیت نشوند، این فرصت را دارند تا بار دیگر شکایت کنند و شورای نگهبان 20 روز فرصت دارد تا به این شکایات رسیدگی کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۰۷۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , انتخابات , مجلس