چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴

فعالان فرش بیشترین سهم بیمه شدگان صنایع‌دستی را دارند

مدیرکل آموزش و حمایت از تولید وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در مورد سهم در نظر گرفته شده در زمینه تعداد بیمه شدگان، سهم صنایع‌دستی ۱۱ درصد و سهم فعالان حوزه فرش ۸۹ درصد است.
فعالان فرش بیشترین سهم بیمه شدگان صنایع‌دستی را دارند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، فرهاد غلامعلی فلاح اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در راستای حمایت از صنعتگران صنایع دستی انجام می‌دهیم، معرفی آنان به سازمان استاندارد در راستای اخذ نشان استاندارد و استانداردسازی کالا است.

مدیرکل آموزش و حمایت از تولید وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان‌کرد: با طی‌کردن این مسیر می‌توانیم صنعتگران حوزه صنایع دستی معرفی را به صندوق بیمه روستاییان و عشایر معرفی کنیم که مشکل بیمه آنان نیز کاهش یابد.

فلاح ادامه‌داد: بیمه‌شدن صنعتگران حوزه صنایع‌دستی از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایر برعکس بیمه تأمین اجتماعی سهمیه و محدودیت خاصی ندارد.

وی افزود: از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایر چهار هزار نفر و از طریق صندوق بیمه تأمین اجتماعی ۳۸ هزار نفر هنرمند حوزه صنایع‌دستی بیمه شده‌اند در حالی که ۴۴۰ هزار هنرمند صنایع‌دستی ثبت شده در کشور داریم.

فلاح با اشاره به مشکل برگشت ارز در صادرات صنایع‌دستی به واسطه تحریم‌ها خاطرنشان کرد: کاهش خرید صنایع‌دستی توسط مردم به واسطه تحریم‌ها و گران شدن مواد اولیه، از دیگر مشکلات حوزه فعالان صنایع‌دستی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۱۵۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , میراث فرهنگی , گردشگری , صنایع دستی , فرش