يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸
رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی:

خون شهید سلیمانی همدلی را در بین کشورهای منطقه نهادینه کرد

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمن از فرهنگ حاج قاسم و خونی که در رگ‌های انقلاب جاری کرد می‌ترسد گفت: خون شهید سلیمانی همدلی را در بین کشورهای منطقه نهادینه کرد.
خون شهید سلیمانی همدلی را در بین کشورهای منطقه نهادینه کرد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حمیدی در آیین بزرگداشت هفتمین روز شهادت مظلومانه سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی که در مسجد باقرالعلوم بیرجند برگزار شد اظهار داشت: سردار سلیمانی پاره تن رهبری بود و این نوع شهادت حق مدیریت جهادی حاج قاسم بود.
وی گفت: در گمنامی، مردم به حاج قاسم سلیمانی عشق ورزیدند و امروز هم روحیه جهادی مردم برای تشییع آن شهید بی‌سایقه بود او مدیر گوش به فرمان رهبری بود.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه خون حاج قاسم نقشه‌های دشمن را خنثی کرد و وحدت و انسجام را در عرصه موضوعات داخلی به وجود آورد افزود: حوادث اخیر بعد از شهادت حاج قاسم قابل دفاع نیست اما این حوادث ناشی از بی تدبیری و برخی قصورات است.
حمیدی افزود:  سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از جهات مختلف برای اقشار مملکت الگوی اسلامی و دینی و نماد مدیریت جهادی است.
وی با بیان اینکه  نام این سردار نام‌آور درخشید و همه دوستان انقلاب در عزای این بزرگمرد عزادار شدند عنوان کرد: اگرچه از دست دادن چنین مرد بزرگی برای کشور یک صدمه به حساب می‌آید، اما دستاوردهایی که شهادت حاج قاسم برای انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت داشت بسیار بزرگ و مهم است که باید پاس بداریم و سال‌های سال از ثمره خون شهدا در کشور و منطقه بهره ببریم.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه وحدت و انسجام ملی که در 10 روز پیش به وجود آمد بی‌سابقه بود که مردم یکپارچه با حضور خود با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند گفت: مردم در این روزها ثابت کردند که خروش خون سردار سلیمانی بی‌بدیل باعث انسجام شد و در شرایطی که دشمنان به دنبال تفرقه بودند تا نقشه‌های شومی را در کشور قبل از انتخابات رقم بزنند مردم نشان دادند که پای ارزش‌های نظام ایستاده‌اند.

حمیدی تصریح کرد" قصور و تقصیر حادثه کرمان باید بررسی و رسیدگی شود اما باید فضای فعلی کشور را به خوبی مدیریت کنیم و اجازه ندهیم دشمن بخواهد آثار مثبت خون شهید و شهدای مقاومت را از بین ببرد و در مقام تضعیف نیروهای نظامی و انتظامی بایستد چون دشمن به دنبال رسوخ در صفوف ملت برای پیاده‌سازی نقشه‌های شوم است.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی افزود: برنامه‌هایی که این روزها پیش آمد باید مواظبت کنیم که بهانه‌ای برای دست اندازی دشمن نشود چه حادثه کرمان که عده‌ای به لقاءالله پیوستند یا حادثه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری، نباید زمینه را برای رسوخ و رخنه دشمن فراهم کند.

وی با بیان اینکه بعد از جنگ جهانی دوم فقط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بودند که توانستند با گذشت بیش از 70 سال مواضع آنها را مورد تاخت و تاز قرار دهند که به خاطر اقتدار نیروهای نظامی و مردم همیشه در صحنه است افزود:  حادثه‌ای که در ارتباط با سقوط هواپیما اتفاق افتاد نباید عملکرد ارزشمند نیروهای نظامی را زیر سوال ببرد و فرصت را برای نفاق دشمن باز کند.
حمیدی اشاره به اینکه دشمن برای ایجاد تفرقه بین ملت ایران و عراق اقدامات و هزینه‌هایی زیادی با ورود به یک سناریو انجام داد تا بین ایران و عراق تفرقه بیندازند اظهار داشت: دشمن می‌داند که اگر ایران با کشورهای منطقه همصدا و متحد شوند آمریکایی‌ها جایی در منطقه ندارند و مردم یکصدا و یکپارچه خواهند ایستاد پس احساس خطر کردند.

وی با بیان اینکه خون شهید سلیمانی این همدلی را بین کشورهای منطقه نهادینه کرد افزود: دشمنان نمی‌توانند دستاوردها را ببینند و فکر می‌کردند حاج قاسم تمام می‌شود اما این راه ادامه دارد و نمی‌دانستند چه موجی ایجاد می‌شود و متحیر ماندند.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی تصریح کرد: فرهنگ حاج قاسم و خونی که در رگ‌های انقلاب تزریق کرد دشمن را نگران کرده است که امروز با صدها حاج قاسم مواجه خواهند شد و به دنبال از بین بردن این دستاوردها هستند.
وی تاکید کرد: نکند کسی که تحلیل درستی ندارد آبی را در آسیاب دشمن بریزد و ما باید به هم هشدار دهیم و به هم توصیه کنیم که از مصادیق ارزشمند امر به معروف و نهی از منکر است تا این پرچم را همچنان برافراشته نگه داریم. 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۲۴۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سپاه , خراسان جنوبی , سردار سلیمانی , دادگستری