دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

انسان ضعیف در عالم تضاد، محکوم به نابودی است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهارداشت: در این عالم، مجموعه ای از زوایا، سیستم ها، سازمان ها، مسئولین و متخصصینی وجود دارند که دست‌اندرکار بقا و ماندن ما هستند درغیراین صورت، همه انسان ها محکوم به نابودی خواهندبود.
انسان ضعیف در عالم تضاد، محکوم به نابودی است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند صبح امروز در جمع دست‌اندرکاران یادواره ۶۴شهید ورزشکار استان بابیان اینکه انسان در عالمی به دنیا آمده که چه در بعد طبیعت و چه در بعد معنوی، عالم تضاد است که باید آن را پشت سر بگذارد، تصریح کرد:فرد و جامعه برای ماندن در این عالم، باید تلاش کنند و حکمت این عالم را تنها خداوند حکیم می‌داند.

وی بخشی از این عالم تضاد را مربوط به زوایای جسمانی دانست و گفت:در این عالم، انواع علل شناخته‌شده، ناشناخته و عوامل طبیعی، با بقای ما پیکار می‌کنند؛ انسان برای ماندن در این جهان باید متناسب با بقای خود قوی باشد و فرد ضعیف نیز به طور طبیعی محکوم به نابودی است.

حجت الاسلام عبادی افزود:در این عالم، مجموعه ای از زوایا، سیستم ها، سازمان ها، مسئولین و متخصصینی وجود دارند که دست‌اندرکار بقا و ماندن ما هستند درغیراین صورت، همه انسان ها محکوم به نابودی خواهندبود.

نماینده ولی فقیه در استان، ورزش را یکی از مسؤلیت های لازم برای بقای انسان در جهان دانست و بیان کرد:ورزش چه به صورت همگانی که متضمن سلامت کل جامعه است و چه به صورت قهرمانی به عنوان یک نماد، نقش مهمی در جامعه ایفا می‌کند.

امام جمعه بیرجند ادامه داد:یکی از عوامل دیگری که در این جهان حائز اهمیت است؛ ماندن در این جهان به عنوان انسان و اشرف مخلوقات است. انسان همواره باید در جهت قوت اراده خود، در مقابل عوامل خطرناک که بدترین آن هوای نفس است، بایستد.

وی بااشاره به اینکه هر جامعه ای برای بقا خود در این دنیا می‌بایستی خود را با شرایط جهانی تطبیق دهد، خاطرنشان کرد:ایران در طول ۴۰ سال اول انقلاب با وجود تهاجمات فراوان، نیکو درخشید و در گام دوم نیز برخی مسائل را یکسره خواهد کرد و وجود مسائل فیزیکی، جبهه ای و درگیری های نظامی را می توان یکی از جنبه های دیگر این عالم دانست.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۲۵۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , نماینده ولی فقیه , شهدا