سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۲

رقابت شهرستان‌های خراسان جنوبی در کنار شهرهای خلاق کشور

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۱۳ پرونده از شش شهرستان استان به دبیرخانه شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور ارسال شده است.
رقابت شهرستان‌های خراسان جنوبی در کنار شهرهای خلاق کشور
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، سیدعلی زمزم اظهار کرد: شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر عنوان طرحی برای شناسایی خلاقیت‌های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی است.

وی با بیان اینکه ایجاد شبکه‌هایی برای تعریف همکاری‌ها و برنامه‌های مشترک بین مناطق مختلف ایران از اهداف است، افزود: طرح‌های فرهنگی و هنری شهرستان‌های استان در این طرح ارائه شد که از بین این شهرستان‌ها، طرح‌های شش شهرستان استان انتخاب شد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: پس از ارسال طرح‌ها،  دبیرخانه شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، طرح برگزیده را تا پایان سال جاری اعلام می‌کند.

زمزم ادامه داد: شهرستان سربیشه، شش پرونده در رشته‌های بافته‌های داری همچون نمد، برک و قالی، عروسک‌سازی(دوتوک) و لباس‌های رنگی چنشت ارائه داده است.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان خوسف با سه پرونده در حوزه ادبیات، موسیقی و صنایع‌دستی، شهرستان زیرکوه با یک پرونده در حوزه تعزیه‌خوانی، شهرستان قائن با یک پرونده در حوزه صنایع‌دستی و نقاشی، شهرستان سرایان با یک پرونده در حوزه تعزیه‌خوانی و شهرستان نهبندان با یک پرونده در رشته مجسمه‌سازی نیز هستند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۲۶۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هنر , خراسان جنوبی , فرهنگ