سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۶

متولی فضای مجازی در خراسان جنوبی مشخص نیست

مسؤول سازمان بسیج رسانه خراسان جنوبی گفت: متولی برای حوزه فضای مجازی در خراسان جنوبی مشخص نشده و جای این نهاد در استان خالی است.
متولی فضای مجازی در خراسان جنوبی مشخص نیست
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، سجاد رضایی روز سه‌شنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بیرجند افزود: باید یک نهاد بالادستی در حوزه‌های مختلف فضای مجازی فعال باشد تا بتواند همه دستگاه‌ها را هماهنگ و همسو کند و براساس راهبردها برنامه‌ریزی شود.
وی اظهار داشت: در حال حاضر شاهد از هم گسیختگی خاص در دستگاه‌ها در حوزه فضای مجازی هستیم و هرکسی کار خود را انجام داده و مشخص نیست کاری که انجام می‌دهد در چه سطح و چه موضوعی است چون گاهی دچار موازی کاری می‌شویم.

مسؤول سازمان بسیج رسانه خراسان جنوبی گفت: باید شورای عالی فضای مجازی در سطح استان تشکیل شود تا همه برنامه‌ها را مدیریت کند و این نقص جدی وجود دارد.
وی افزود: فضای مجازی به گونه‌ای است که به یکی از ابعاد مهم زندگی آحاد جامعه به ویژه جوانان تبدیل شده و در بعضی مواقع از فضای حقیقی هم بزرگ‌تر شده است.

رضایی گفت: فضای مجازی یک ابزار است که راه صحیح استفاده از این ابزار باید در اختیار خانواده‌ها قرار گیرد و مشاهده شده که افراد برای کودک چهار ساله خود، گوشی هوشمند خریده‌اند و این نقطه آغاز آسیب است که باید فرهنگ چگونگی استفاده از فضای مجازی ایجاد شود.
وی اظهار داشت: بخش عملیاتی در حوزه فضای مجازی مهم است چون این فضا یک شاهراه است که هم می‌توان از آن استفاده درست و هم ناصواب داشت و باید تولیدات خوب در بخش انتشار قرار گیرد و در سطح استان برای فضای مجازی برنامه‌ریزی شود.

وی افزود: البته کارهای خوبی در حوزه فضای مجازی استان انجام شده و فعالان فضای مجازی در بسیج فعالیت می‌کنند که باید کار ویژه‌ای به شکل خاص برای این موضوع پیش‌بینی شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۲۷۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فضای مجازی , بسیج , رسانه