چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱

هزینه‌کرد ۳۰۳ میلیاردی بنیاد مستضعفان در خراسان‌جنوبی

رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان درآمد ناشی از مزایده املاک متعلق به بنیاد مستضعفان در خراسان‌جنوبی را ۳۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این مبلغ ۳۰۳ میلیارد تومان در پروژه‌های عمرانی، خدماتی و امورات جاری استان هزینه شده است.
هزینه‌کرد ۳۰۳ میلیاردی بنیاد مستضعفان در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سیدصولت مرتضوی صبح امروز در نشست با خبرنگاران، اظهار داشت: با استناد قوانین و براساس اساسنامه تدوین شده رسالت بنیاد مستصعفان خدمات‌رسانی به قشر محروم جامعه است.
وی افزود: عمده املاک و دارایی‌های در اختیار این سازمان مربوط به منابع عمومی است که قبل از انقلاب به‌طور غاصبانه توسط دولتمردان استفاده می‌شد که با حکم دادگاه مصادره و به بنیاد مستضعفان واگذار شده است.
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان تصریح کرد: بخشی از ابنیه تاریخی پس از مرمت و بازسازی به دستگاه‌های بهره‌بردار واگذار شده و تعدادی نیز در اختیار بنیاد مستضعفان است و از آن حفاظت می‌شود.
مرتضوی با اشاره به املاک بخش کشاورزی در اختیار بنیاد مستضعفان، یادآور شد: به‌رغم مشکلات آبی و خشکسالی‌های چندساله خوشبختانه با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین و آبیاری‌های مدرن و مکانیزه ضریب بهره‌برداری محصولات کشاورزی افزایش یافته و زمینه اشتغالزایی فراوانی را نیز ایجاد کرده است.
وی خاطرنشان کرد: بخشی از املاک و اموال بنیاد مستضعفان در محدوده خدمات شهری واقع شده که بر حسب کاربری در پهنه‌ها و نقشه‌گذاری طرح تفصیلی تعریف شده و با همکاری شهرداری‌ها تبدیل به فضای سبز و تأسیسات عام‌المنفعه شهری می‌شود.
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت: برخی از املاک و اموال سازمان کاربرد مسکونی و توریستی یا تجاری دارد که همواره به‌صورت کارشناسی شده به مزایده گذاشته می‌شود و منابع درآمدی آن نیز در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته هزینه می‌شود.
مرتضوی درآمد ناشی از مزایده املاک متعلق به بنیاد مستضعفان در خراسان‌جنوبی را ۳۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از این مبلغ ۳۰۳ میلیارد تومان در پروژه‌های عمرانی، خدماتی و امورات جاری استان هزینه شده است.
وی بیان داشت: در راستای الگوی توسعه و محرومیت‌زدایی شهرستان مرزی درمیان بنیاد مستضعفان در بخش مرکزی و قهستان این شهرستان طرح‌های جدید و بزرگی را اجرا می‌کند که امید است چهره این منطقه عوض شود.
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان با اشاره به مطالبات نماینده ولی‌فقیه و رسانه‌های خراسان‌جنوبی در سفر رئیس بنیاد به بیرجند، اظهار داشت: با تأکید آقای فتاح بنده مأمور شدم تا تصمیم انقلابی و به نفع مردم بگیریم که در این راستا جلسه‌ای با حضور ۳۱ دستگاه اجرایی برگزار شد و برای رفع مشکلات استان مصوبه‌ای در ۳۰ بند تنظیم شد.
مرتضوی در ارتباط با املاک و ابنیه در اختیار بنیاد مستضعفان در بیرجند، خاطرنشان کرد: با هماهنگی شهرداری و میراث فرهنگی دیوار یخی برای توسعه فضای سبز به شهرداری واگذار و سایر ابنیه‌های تاریخی از جمله ارگ بیرجند در اختیار سازمان آب منطقه‌ای و مابقی نیز به بخش خصوصی متقاضی داده می‌شود.
وی در پاسخ به سؤال خبرنگاران در ارتباط با افزایش قیمت زمین‌های شهر بیرجند ناشی از به مزایده گذاشتن املاک بنیاد مستضعفان، گفت: این مزایده‌ها براساس قیمت کارشناسی و با حداقل قیمت بوده که نه تنها باعث افزایش قیمت نمی‌‌شود بلکه در تعدیل قیمت‌ها تأثیرگذار است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۶۰۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بنیاد مستصعفان , املاک