چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۱

۵۰ نجاتگر بیرجند آموزش های دوره توان افزایی را فرا گرفتند

رئیس جمعیت هلال احمر بیرجند از برگزاری دوره توان افزایی برای ۵۰ نفر از امدادگران و نجاتگران خواهر و برادر در بیرجند خبر داد.
۵۰ نجاتگر بیرجند آموزش های دوره توان افزایی را فرا گرفتند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، مریم خادمی پیش از ظهر چهارشنبه در جمع تعدادی از امدادگران با اشاره به اهمیت آمادگی نیروها و عوامل امدادی بیان کرد: برگزاری توان افزایی در ارتقا سطح آگاهی‌ها، تعامل، هماهنگی و آشنایی با شرح وظایف نقش بسزایی دارد.
وی از برگزاری دوره‌های توان افزایی مستمر ویژه نجات گران و امدادگران در طول سال خبر داد و افزود: در بهمن ماه سال جاری دوره توان افزایی برای ۵۰ نفر از نجات گران خواهر و برادر برگزار شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر بیرجند ادامه داد: در راستای برگزاری این دوره، ۲۵ نفر از برادران آموزش‌های مدنظر را به مدت دو روز در ارتفاعات باقران فرا گرفتند.
وی ادامه داد: همچنین ۲۵ نفر از نجات گران خواهر آموزش‌های این دوره را در ارتفاعات مزار فریزنوک از توابع بیرجند فرا گرفتند.

خادمی با اشاره به برنامه‌های توان افزایی اظهار کرد: مباحث کمک‌های اولیه، اسکان اضطراری، اصول پیمایش کوهستان، کار با GPS ، جهت‌یابی در شب از جمله محورهای این دوره آموزشی بوده است.
وی افزود: ارائه مباحث تئوری بقا عمومی و بقا تخصصی، مباحث عملی بقا در سرما و نحوه برقراری جان‌پناه اضطراری در کوهستان از دیگر موضوعات مطرح شده در این دوره آموزشی بوده است.
خادمی افزایش سرعت عمل نجاتگران را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این دوره دانست و گفت: امید است بتوانیم با برگزاری این برنامه‌ها، در راستای خدمت رسانی بهتر به جامعه به خوبی ایفای نقش کنیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۶۰۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , هلال‌ احمر , امدادرسانی