شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۲

نخستین جشنواره ققنوس «درخشش ستاره‌های» خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

دبیر جشنواره ققنوس خراسان‌جنوبی گفت: در نخستین دوره این جشنواره ۱۳۶ نامزد ثبت‌نام کرده‌اند که طی دو مرحله ارزیابی و نظرسنجی مردمی ستاره‌های استان معرفی و در روز هنر انقلاب اسلامی با حضور مسؤولان کشوری تجلیل می‌شوند.
نخستین جشنواره ققنوس «درخشش ستاره‌های» خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حمید کاظمی‌تبار صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در راستای توسعه شور، نشاط و امیدبخشی اجتماعی، شناسایی و حمایت از استعدادهای بالقوه فرهنگی و هنری، ایجاد بستر ارتباط‌‌گیری ستاره با مردم در فضای مجازی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه ثبت‌نام کاندیداها در هشت موضوع با اعلام نظر مردم و یا آمادگی خود ستاره‌های جوان خراسان‌جنوبی انجام می‌شود، افزود: ثبت‌نام ستاره‌های جوان از ۲۵ بهمن‌ماه آغاز شده و تا هشتم اسفندماه جاری به‌صورت عمومی و از طریق صفحه اینستاگرام QoqnooskHJ@ صورت می‌گیرد.
دبیر جشنواره ققنوس خراسان‌جنوبی تصریح کرد: این جشنواره در دو بخش انفرادی(مجریان صحنه، خوانندگان، نوازندگان، ورزشکاران، گویندگان، طنزپردازان) و جمعی (مؤسسات فرهنگی، هنری، اجتمایی و هیئات ورزشی) در راستای انتخاب برترین‌های سال ۹۸ استان انجام می‌شود.
کاظمی‌تبار با اشاره به ثبت‌نام ۱۳۶ نامزد انفرادی و گروهی در جشنواره ققنوس، یادآور شد: از این تعداد ۹۰ ستاره جوان، ۲۶ هیأت ورزشی و ۲۰ مؤسسه فرهنگی و اجتماعی هستند.
وی در ارتباط با نحوه داوری و انتخاب ستاره‌های جشنواره ققنوس خراسان‌جنوبی در بستر فضای مجازی اینستاگرام، گفت: مرحله نخست کارشناسی پیشکسوتان و داوری مردمی هر بخش جشنواره از اول تا بیستم اسفندماه ۹۸ صورت می‌گیرد و پنج اثر و نامزدی که حداقل معیار انتخاب را داشته باشد با کمترین فیلتر نظرسنجی به مرحله بعدی راه پیدا می‌کند.
دبیر جشنواره ققنوس خراسان‌جنوبی متذکر شد: مرحله نهایی ارزیابی و نظرسنجی مردمی این جشنواره در بستر فضای مجازی- تکنولوژی و فناوری (usst) از ۲۵ اسفندماه ۹۸ تا ۱۵ فروردین‌ماه ۹۹ برگزار و از هر بخش موضوعات انفرادی و جمعی دو نفر انتخاب می‌شوند.
کاظمی‌تبار خاطرنشان کرد: مراسم اختتامیه و تجلیل از برترین ستاره‌های جوان جشنواره ققنوس به‌مناسبت هفته جوان و روز هنر انقلاب اسلامی با حضور مهمانان ارشد کشوری، استانی و مردمی در بیرجند برگزار می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۶۱۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فضای مجازی , ققنوس , جشنواره