دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۱

بخش ایزوله منفی در بیمارستان ولی‌ عصر بیرجند راه‌اندازی شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از بخش ایزوله منفی که در مرکز آموزشی درمانی ولی‌ عصر (عج) بیرجند برای مقابله احتمالی با کرونا راه‌اندازی شده است، بازدید کرد.
بخش ایزوله منفی در بیمارستان ولی‌ عصر بیرجند راه‌اندازی شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، محمد دهقانی فیروزآبادی در این بازدید که معاون درمان دانشگاه نیز حضور داشت، گفت: بیمارستان ولی عصر (عج) به عنوان مرکز اصلی بستری درخصوص بیماران مشکوک به ویروس کرونا انتخاب شده است.
وی بیان کرد: بخش عفونی این بیمارستان دارای ایزوله تنفسی است و دستگاهی از قبل نصب شده که تهویه و فشار منفی را ایجاد می‌کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در مجاورت این بخش فضایی با ظرفیت ۵۰ تخت آماده شده است تا در صورت نیاز بتوان از آن استفاده کرد.
وی درباره آزمایشگاه این بخش اظهار داشت: فضایی در نظر گرفته شده که آزمایش ویروس شناسی راه‌اندازی شود تا آزمایش‌های مربوط به موارد احتمالی کرونا در این محل انجام شود و نیاز به ارسال نمونه به سایر آزمایشگاه‌های کشور نباشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در نشست خبری از آمادگی این دانشگاه در حوزه بهداشت، درمان و اورژانس‌های پیش بیمارستانی برای مقابله با بیماری کرونا خبر داد و گفت: تاکنون هیچ فرد مبتلا به کرونا در استان مشاهده نشده است.
دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به دنبال انتشار اطلاعیه استانداری مبنی بر تعطیلی دانشگاه‌ها از فردا (دوشنبه) پنجم اسفند تا پایان هفته جاری، این تعطیلی مختص کلاس‌های آموزشی و کارآموزی‌ها (به جز دانشجویان اینترن و دستیار تخصصی) بوده و سایر فعالیت‌ها و خدمات اداری دانشگاه کماکان دایر است.

این اطلاعیه می‌افزاید: در پی تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های استان حسب دستور استانداری به جهت افزایش ضریب اقدامات پیشگیرانه در زمینه شیوع ویروس کرونا، به اطلاع می‌رساند که این تعطیلی صرفاً به کلاس‌های آموزشی و کارآموزی اختصاص داشته و برنامه‌های اداری و اجرایی دانشگاه دایر است، بر این اساس همکاران دانشگاه، مانند سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول این تعطیلی نیستند.
در ادامه اطلاعیه آمده است: همچنین مرخصی تمامی همکاران در تمامی سطوح تا اطلاع ثانوی لغو است.
همچنین رییس جمهوری که پیش از این به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور تشکیل «ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا» را داده بود، با صدور حکم و ابلاغ جدیدی به وی ماموریت داد تا ضمن تشکیل جلسات مستمر این ستاد، از تمام توان مجموعه‌های ذی‌ربط به منظور کمک به جلوگیری از شیوع و ریشه‌کنی هرچه سریع‌تر این بیماری بهره گرفته و به طور مستمر به وی گزارش دهد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۶۲۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ویروس کرونا , خراسان جنوبی , ایران , بیرجند