دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۳

متقاضیان طرح مسکن ملی که پیامک دریافت نکردند به اداره پست مراجعه کنند

متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که در شهر بیرجند ثبت نام اولیه را انجام داده اما پیامکی دریافت نکرده‌اند و یا نسبت به نتیجه پالایش ثبت نام خود اعتراض دارند از اول اسفند تا ۱۱ اسفند به پست استان در بیرجند مراجعه کنند.
متقاضیان طرح مسکن ملی که پیامک دریافت نکردند به اداره پست مراجعه کنند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، امروزه تأمین سرپناه و داشتن مسکن مناسب مهم‌ترین دغدغه مردم است. دغدغه‌ای که این روزها بسیار گران تمام می‌شود چرا که قیمت مسکن سرسام‌آور است و شاید خانه‌دار شدن آروزی افراد زیادی در جامعه باشد.
آبان ماه بود که دولت طرح اقدام ملی مسکن خود را اعلام کرد طرحی که ابتدا مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفت، اما هنگام ثبت نام مشکلاتی داشت چرا که سامانه در اندک فرصت زمانی تکمیل می‌شد و متقاضیان از ثبت نام جا می‌ماندند.
21 آبان ماه بود که از چند روز قبل در رسانه‌ها حرف از ثبت نام طرح مسکن ملی بود طرحی که در همان روز 21 آبان که سایت در خراسان جنوبی باز شد تنها در کمتر از دو ساعت ظرفیت تکمیل شد و اکثر مراجعه کنندگان نتوانستند نام نویسی کنند.
مردم از ایرادات این طرح گلایه داشتند و معتقد بودند طرح اقدام ملی مسکن با آنکه از یک ماه قبل چندین بار از سوی مسئولان مربوطه با عنوان خبری خوش برای خانه‌دار شدن مردم مطرح شد اما ظرفیت‌ها بسیار کم بود از طرفی اقساط در نظر گرفته شده برای وام‌های این طرح بسیار بالا است و هر کسی نمی‌تواند اقساط را پرداخت کند.

بعد از دو مرحله ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن که در خراسان جنوبی 5 هزار و 198 نفر ثبت نام کردند پایش‌های لازم انجام و نتایج برای ادارات راه و شهرسازی اعلام شد تا برای افراد واجد شرایط پیامک ارسال شود. هرچند به گفته مسئولان برای بیشتر افراد واجد شرایط  پیامک ارسال شده اما افراد زیادی نیز هستند که تاکنون هیچ پیامکی دریافت نکردند و آنطور که برخی از شهروندان به خبرنگار تسنیم گفتند و از مشکلات این طرح گلایه داشته به علت عدم دریافت پیامک خواستار رسیدگی مسئولان مربوطه به این موضوع شدند.
معاون راه و شهرسازی خراسان جنوبی نیز در گفتگو با خبرنگار تسنیم از ارسال پیامک برای  بیشتر افراد واجدالشرایط در استان خبر داد و گفت: افراد متقاضی که در سامانه طرح ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند و پیامکی دریافت نکردند یا صاحب ملک بوده و یا بند (جیم) آنها قرمز است و یا در یک بازده زمانی برای ثبت نام مسکن اقدام کرده و دیگر پیگیری نکردند تا آن ثبت نام را کنسل کنند.

علیزاده افزود: متقاضیانی که پیامکی دریافت نکرده‌اند نگران نباشند از اول اسفندماه می‌توانند با مراجعه به سایت و با وارد کردن کد رهگیری علت عدم درج پیامک و اینکه مشمول واقع نشده‌اند را مشاهده و در صورت اعتراض می‌توانند مورد خود را ثبت کنند تا اعتراض‌ها دوباره پالایش شود.
وی با بیان اینکه در مرکز استان 3 هزار و 883 نفر ثبت نام کرده که از این تعداد یک هزار و 487 نفر واجد شرایط و دو هزار و 396 نفر رد و فاقد شرایط لازم شدند افزود: افرادی که پیامک برای آنها ارسال شده برای ادامه فرایند و روند ثبت نام به ادارات راه و شهرسازی مراجعه کنند.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: روند ساخت و ساز مسکن ملی را به صورت انبوه است و طبق پیش‌بینی‌های انجام شده از سوی مرکز قرار است سایت برای ثبت نام جاماندگان بار دیگر در اسفندماه باز شود.
وی بیان کرد: متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در بیرجند که پیامک دریافت نکرده‌اند  و یا نسبت به نتیجه پالایش ثبت نام خود اعترض دارند می‌توانند از 1 اسفند تا 11 اسفند براساس حروف الفبا به اداره کل پست استان در خیابان پاسداران مراجعه کننند.
علیزاده اظهار داشت: متقاضیان با حروف الفبای "الف" تا "ح" از یکم اسفند تا 4 اسفند، "خ" تا "ص" از 5 اسفند تا 6 اسفند، "ض" تا "ک" از 7 اسفند تا 9 اسفند و متقاضیان با حروف الفبای "گ" تا‌ "ی" از 10 اسفند تا 11 اسفند می‌توانند برای مطلع شدن از دلیل عدم تائید شرایط و یا درج اعتراض خود مراجعه کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۶۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تسهیلات , طرح اقدام ملی مسکن , مسکن