دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲

۳۰۰ واحد مسکن معلولان خراسان جنوبی در دست ساخت است

از ابتدای طرح نهضت مسکن معلولان که از سال ۹۱ آغاز شده عملیات اجرایی ساخت ۲ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی معلولان در استان آغاز شد که تاکنون ۲ هزار و ۱۰۰ واحد تحویل معلولان شده و ۳۰۰ واحد نیز در دست ساخت است.
۳۰۰ واحد مسکن معلولان خراسان جنوبی در دست ساخت است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، طرح مسکن محرومان در سه استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان اجرایی شده که در این راستا 10 هزار واحد مسکونی در خراسان جنوبی احداث خواهد شد که اولویت این طرح با مددجویان بهزیستی، کمیته امداد و روستا نشین‌هایی که تاکنون منزل مسکونی نداشته‌اند، می‌شود.
با توجه به انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری فی مابین سازمان بهزیستی کشور با قرارگاه محرومیت‌زدایی نیروی زمینی سپاه، بسیج سازندگی، بسیج مستضعفین و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که صورت گرفته مسکن خانوارهای تک معلول و سایر مددجویان تحت حمایت رونق گرفته است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی صبح امروز در حاشیه بازدید از طرح مسکن معلولان در شهرستان سربیشه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 300 واحد مسکن معلولان در مناطق شهری و روستایی خراسان جنوبی در دست ساخت است.
علی عرب‌نژاد با بیان اینکه از سال 91 تاکنون 2 هزار و 100 واحد مسکونی تحویل معلولان استان شده است بیان کرد: مابقی واحد‌های در دست ساخت هم تا پایان سال آینده تکمیل و تحویل مددجویان می‌شود.
وی با بیان اینکه در سال آینده آغاز عملیات اجرایی واحد‌های جدیدی برای تامین مسکن معلولان در دستور کار است گفت: امسال برای احداث هر واحد مسکن تک معلولیتی 10 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود که در حال رایزنی برای افزایش این مبلغ هستیم.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: امسال بهزیستی برای احداث هر واحد مسکن 2 معلولیتی و بیشتر، در حوزه شهری 60 میلیون و در حوزه روستایی 36 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌کند.
عرب نژاد با بیان اینکه در حال حاضر در شهرستان سربیشه 22 واحد مسکن معلولان در دست ساخت است افزود: از این تعداد 10 واحد در بخش درح در مرحله نازک کاری قرار دارد که اوایل سال آینده تکمیل و تحویل مددجویان می‌شود.
وی از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بهزیستی با سازمان‌های حمایتی خبر داد و بیان کرد: این اداره‌کل خانوارهای تحت پوشش شهرستان‌های مرزی زیرکوه، سربیشه، درمیان و نهبندان را به سپاه برای ساخت واحدهای مسکونی معرفی کرده تا حدودی مشکل مسکن و توانمندی شهرستان‌های مرزی و محروم استان مرتفع شود.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: اداره‌کل بهزیستی استان به مناسبت روز جهانی معلولین در سال جاری، 9 واحد مسکونی در دست احداث تکمیل شده را به مددجویان تحت پوشش خود واگذار کرده که از این تعداد سه واحد مسکونی در قالب خانوارهای دو عضو معلول روستایی و شش واحد مسکونی نیز مربوط به خانوارهای تک معلول و سایر مددجویان تحت پوشش است.
نداشتن ضامن معتبر برای اخذ تسهیلات بانکی مسکن و نداشتن بنیه مالی برای خرید زمین و شروع به ساخت واحد مسکونی در روستاها و شهرها، از مشکلات فعلی معلولین و مددجویان برای احداث واحد مسکونی جدید است که این امر موجب انصراف برخی از مددجویان از ادامه روند ساخت واحد مسکونی شده و باعث شده جذب سهمیه مسکن با روند کندی پیش ‌رود که توجه بیش از پیش مسئولان امر را می‌طلبد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۶۳۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسکن معلولان , بهزیستی