پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰

ورود بسیج سازندگی به میدان مبارزه با کرونا | از ضدعفونی مساجد تا تولید ماسک در کارگاه‌ها

مسؤول سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای ورود بسیج سازندگی به میدان شکست کرونا ضدعفونی‌کردن مساجد و حسینیه‌ها با کمک گروه‌های جهادی محله‌محور آغاز شد.
ورود بسیج سازندگی به میدان مبارزه با کرونا | از ضدعفونی مساجد تا تولید ماسک در کارگاه‌ها
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی هنری صبح امروز در بازدید از کارگاه تولید ماسک در شهر قاین، اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم همکاری دستگاه‌های متولی در بحث پیشگیری، مشاوره و آگاه‌سازی مردم با ظرفیت گروه‌های جهادی از ابتدای هفته قرارگاه جهادی مقابله با کرونا ذیل مجمع جهادی استان شکل گرفت.
وی بیان داشت: همزمان با فعال‌سازی شورای جهادی شهرستان‌ها، جهادگران گروه‌های جهادی بومی و گروه‌های محله‌محور پایگاه بسیج نسبت به طرح توجیه و از ابتدای هفته فعالیت خود را آغاز کردند.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در ابتدا در زمینه ضدعفونی‌کردن مساجد و حسینیه‌ها با کمک گروه‌های جهادی محله‌محور آغاز شد، اضافه کرد: همچنین در ادامه این فعالیت ضدعفونی‌کردن معابر و اماکن عمومی مانند برخی بانک‌ها، ادارات و مراکز تجمع مردمی با کمک سایر دستگاه‌ها در برنامه قرار گرفت.
هنری ادامه داد: همچنین تعدادی از جهادگران نیز در زمینه آگاه‌سازی و مشاوره به مردم و توزیع بروشور آموزشی با کمک دستگاه‌های متولی بهداشت فعالیت خود را آغاز کردند.
وی با اعلام اینکه از ابتدای هفته تاکنون بیش از یک هزار و 800 نفر از جهادگران در اجرای این برنامه‌ها همکاری داشته‌اند، تبیین کرد: در مجموع 630 مسجد، حسینیه و فضای آموزشی و بیش از 160 مورد از اماکن عمومی و معابر ضدعفونی شد که این برنامه تا زمان ریشه‌کن شدن این ویروس ادامه دارد.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از توزیع بیش از 400 لیتر مواد ضدعفونی و اقلام بهداشتی بین مردم مناطق محروم خبر داد و تصریح کرد: در زمینه کارگاه تولید ماسک نیز با توجه به ظرفیت کارگاه‌های خیاطی اقتصاد مقاومتی موجود بسیج سازندگی در استان با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان و مراکز بهداشت شهرستان برنامه‌ریزی جهت تغییر تولید کارگاه‌ها از لباس بسیجیان به ماسک انجام شد.
هنری مطرح کرد: در اولین گام در شهرستان قاین با پیگیری‌های انجام‌شده سه کارگاه تولید ماسک در شهر قاین، خضری و اسفدن شروع به فعالیت نمود که در مجموع روزانه قابلیت دوخت حداقل سه هزار ماسک در این کارگاه‌ها وجود دارد.
وی بیان داشت: با هماهنگی شبکه بهداشت شهرستان پس از تولید، ماسک‌ها جهت استریل‌شدن در اختیار شبکه بهداشت گذاشته شده و پس از بسته‌بندی بخشی به‌صورت رایگان در بین مردم مناطق محروم توزیع شده و بخشی با هزینه تمام شده در اختیار مردم قرار می گیرد.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: با کمک خیرین و بسیج سازندگی استان هزینه مورد نیاز تأمین خواهد شد و همچنین با پیگیری صورت گرفته پس از تأمین پارچه مورد تأیید بهداشت در اوایل هفته آتی کارگاه‌های تولید ماسک در مرکز استان و سایر شهرستان‌ها نیز راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۷۰۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج سازندگی , خراسان جنوبی , بیرجند , کرونا