سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳

هیچ‌گونه تصمیمی برای قرنطینه ‌گرفته نشده است‌

استاندار خراسان جنوبی گفت: هیچ‌گونه تصمیمی برای قرنطینه ‌گرفته نشده است‌.
هیچ‌گونه تصمیمی برای قرنطینه ‌گرفته نشده است‌
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدصادق معتمدیان در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: ما به مردم این اطمینان را  می‌دهیم که موضوع شیوع بیماری کرونا دغدغه اصلی است و به صورت شبانه‌روزی  تمرکز ما در استان بر این است که این دوران سخت را پشت سر بگذاریم.
وی با اشاره به این که متأسفانه به نظر می‌رسد عده قلیلی در استان این موضوع را هنوز جدی نگرفته‌اند، تصریح کرد: لازم است در این زمینه بیشتر با مردم صحبت شود و رسانه ها نیز باید بیشتر نقش‌آفرینی کنند‌.
وی بیان کرد: مشارکت مردم در جریان مدیریت بیماری کرونا نقش مؤثری دارد و  اگر مردم پای کار نیایند هیچکدام از برنامه های ما در سطح شهرستانی، استانی و حتی ملی اثربخش نخواهند بود.

استاندار خراسان جنوبی از بایدها و نبایدهایی گفت که در قالب پروتکل های بهداشتی تعریف شده اند و متذکر شد: این تذکرات که برای بخش‌های مختلف از جمله منزل، فروشگاه ها، اماکن عمومی و... صادر شده باید بیشتر اطلاع رسانی شوند.
معتمدیان با تأکید بر این که در روزهای اخیر یکی از مسایلی که در شبکه‌های مجازی مطرح می‌شود، بحث قرنطینه کردن و مسدود کردن مسیر های استان است، یادآور شد: در حال حاضر در کل کشور هیچ گونه تصمیمی در مورد قرنطینه هیچ نقطه‌ای اعم از شهر و روستا گرفته نشده است.
وی ادامه داد: در تعطیلات چند روز گذشته، در برخی از استان هایی که اغلب گردشگر پذیر بودند، محدودیت‌هایی ایجاد شد  که عملاً موفقیت آمیز نبود و تبعاتی به همراه داشت. بنابراین به همه استان ها ابلاغ شده که حق ایجاد محدودیت به معنای انسداد جاده ها را ندارند.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: ایجاد محدودیت در عبور و مرورها، موضوعی ملی است و در این زمینه نمی توان جزیره ای عمل کرد.
وی با اشاره به تعطیلات نوروزی پیش رو از تعیین 9 گلوگاه در محورهای مواصلاتی استان و تشدید اقدامات کنترلی مراقبتی اظهار داشت: تمامی دستگاه های عضو  ستاد تسهیلات سفر مکلفند همه نیروها و امکانات خود را به صورت شبانه روزی در این 9 نقطه مستقر نمایند و بر اساس  پروتکل های بهداشتی، شرایط را کنترل نمایند.
معتمدیان متذکر شد:با توجه به این که عمده مسافران استان، عبوری و ترانزیتی هستند لذا با تعیین 9 مجتمع اقامتی رفاهی در این 9 گلوگاه، شرایط را برای استقرار و استراحت مسافران مهیا کنیم تا نیازی به ورود به داخل شهرها نداشته باشند.
وی به فعال سازی برخی پروتکل های بهداشتی با استان‌های همسایه اشاره کرد و گفت: بر اساس این پروتکل ها از ظرفیت شهرستان های همجوار در استان های مجاور برای خدمات دهی به مسافران استفاده می کنیم.

استاندار خراسان جنوبی، اولویت اول در توزیع اقلام بهداشتی را مراکز درمانی برشمرد و گفت:برای تأمین اقلام مورد نیاز همه اقشار نیز تمام تلاش خود را می کنیم تا همه بتوانند از این امکانات بهره مند شوند.
معتمدیان با اشاره به کمبود برخی اقلام از جمله ماسک در کل کشور و در اغلب کشورهای دنیا خاطر نشان کرد: تمام تلاش بر این است که همه بتوانند اقلام بهداشتی مورد نیاز خود را تأمین نماید.

وی با تأکید بر اینکه جاهایی که شرایط تولید در استان وجود دارد، امکانات و تسهیلات مورد نیاز فراهم شده متذکر شد:این موضوعات نباید از حوزه نظارت وزارت بهداشت خارج شود لذا باید نظارت گردد تا تمام تولیدات استاندارد لازم را داشته باشند و نباید به هر قیمتی تولیداتی غیر استاندارد را در اختیار مردم قرار دهیم .
وی اظهارکرد: با توجه به شرایط موجود، نظارت ها و بازرسی ها باید بدون وقفه صورت گیرد و با هرگونه تساهل و تسامح در اجرای مصوبات ستاد مدیریت کرونا برخورد خواهد شد.
در این جلسه به جهت اهمیت موضوع، فرمانداران شهرستان های  استان از طریق ویدیو کنفرانس در ستاد حضور داشتند و دو نفر از فرمانداران و برخی از مدیران حاضر در ابتدای جلسه مواردی از اقدامات خود را بیان کردند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۷۲۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , معتمدیان