سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۵

۲۰ میلیارد ریال برای تجهیز بخش ایزوله تنفسی بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند اختصاص یافت

استاندار خراسان جنوبی از کنترل و نظارت بر مبادی ورودی و گلوگاه‌های اصلی استان خبر داد و گفت: به منظور پیشگیری از شیوع کرونا در استان بخش ایزوله تنفسی بیمارستان ولیعصر (عج) با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال تجهیز شد.
۲۰ میلیارد ریال برای تجهیز بخش ایزوله تنفسی بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند اختصاص یافت
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم ب نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدصادق معتمدیان در برنامه زنده تلویزیونی در گفتگو با مردم خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی از جمله استان‌هایی بود که پیش از تشکیل ستادهای استانی مقابله با کرونا، در قالب ستاد پیشگیری با هم اندیشی و تبادل نظر به صورت شبانه‌روزی موارد مربوط به این بیماری را رصد می‌کرد.
وی گفت: یکی از مهمترین اقدامات، تجهیز و راه‌اندازی بخش ایزوله تنفسی بیمارستان ولیعصر (عج) بود که بیش از 20 میلیارد ریال تجهیزات مورد نیاز خریداری و راه‌اندازی شد.

استاندار خراسان جنوبی افزود: در روزهای اولیه، آزمایشگاه ویروس شناسی در استان راه‌اندازی شد و روند زمان بر ارسال آزمایشات به تهران اصلاح شد همچنین تامین داروهای مورد نیاز نیز در اولویت قرار گرفت.
معتمدیان با اشاره به اینکه 100 هزار ماسک وارد استان شد و 100 هزار ماسک نیز طی روزهای آینده تامین خواهد شد عنوان کرد: در راستای تامین اقلام بهداشتی، واحدهای تولیدی استانی را فعال کردیم که به عنوان مثال در قاینات به صورت سه شیفت کار می‌کنند تا نیازهای استانی در این زمینه برطرف شود.
وی با تاکید بر اینکه در هیچ نقطه‌ای از کشور قرنطینه انجام نشده و ما نیز تابع تصمیمات ملی هستیم تصریح کرد: نباید به موضوع کرونا تک بُعدی نگاه کرد چرا که وجوه مختلفی از جمله مسائل امنیتی، اجتماعی و کسب و کار مردم باید در نظر گرفته شود. در هیچ نقطه کشور به صورت مطلق، عدم تردد اِعمال نشده است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بر اساس پروتکل‌های بهداشتی، مبادی ورودی و گلوگاه‌های اصلی استان مورد نظارت قرار می‌گیرند تا نگرانی به حق مردم برطرف شود افزود: یکی از تدابیر این است که اتوبوس‌های عبوری در استان توقف نکنند و اگر وقفه کوتاهی نیز داشتند با نظارت کامل و رعایت اصول بهداشتی باشد، تلاش ما این است که مسافران نیز به شهر خودشان بازگردانده شوند.
معتمدیان با بیان اینکه پیشگیری یک امر دستوری و حاکمیتی نیست و نیازمند مشارکت و همراهی مردم است بیان کرد: امسال نوروز متفاوتی داریم و مردم باید علاوه بر پرهیز از سفر، با بستگان و آشنایان تماس بگیرند تا از سفر به استان پرهیز شود.
وی ادامه داد: از روز اول اطلاع‌رسانی شفاف داشتیم و به هیچ وجه به دنبال سانسور نیستیم؛ اختلاف آماری هم که اخیراً پیش آمد به دلیل انجام آزمایشات در استان و ناهماهنگی در اعلام آمار به تهران بود که سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز در نشست خبری آخرین آمار مبتلایان را اصلاح و 37 مورد اعلام کرد.

 استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه قرار بود در این ایام، میزبان وزیر بهداشت باشیم که به دلیل شرایط فعلی کشور میسر نشد افزود: طی تماس تلفنی که با ایشان داشتیم مقرر شد امکانات مورد نیاز بیمارستان‌ها تامین و بودجه ویژه‌ای نیز به استان اختصاص داده شود.
وی اظهار داشت: 12 هزار نفر از افرادی که در معرض ابتلا قرار دارند مانند معلولین تحت پوشش بهزیستی، بیماران خاص و صعب العلاج، جانبازان دارای مشکلات ریوی، افراد تحت درمان کمیته امداد امام خمینی (ره) مورد شناسایی قرار گرفتند و طی روزهای آینده بسته بهداشتی بین این عزیزان توزیع خواهد شد.
معتمدیان با بیان اینکه در همه بیمارستان‌های استان اتاق‌هایی برای افراد مشکوک، آماده و ایزوله شده است افزود: در حال حاضر یکصد تخت آماده شده و یکصد تختِ جایگزین نیز پیش‌بینی شده است؛ بیش از 500 مرکز بهداشتی در سطح استان نیز وجود دارد که در صورت نیاز از همه این ظرفیت‌ها استفاده خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در راستای کاهش ترددهای غیرضروری، فروشگاه‌های اینترنتی به زودی راه‌اندازی میشود تا حداقل 3 هزار قلم از نیازهای اولیه مردم تامین شود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه میوه مورد نیاز مردم ذخیره‌سازی شده و از روز شنبه حداقل 15 درصد زیر قیمت بازار توزیع خواهد شد افزود: سایر اقلام مانند گوشت قرمز، مرغ، برنج و شکر نیز بیش از نیاز مردم ذخیره شده که به مرور توزیع خواهد شد و مردم در این زمینه هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.
وی از همه پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان‌ها که سربازان خط مقدم مبارزه با کرونا هستند و همچنین از نماینده ولی فقیه در استان، ائمه جمعه و جماعات، نیروهای امنیتی و انتظامی، رسانه ها و مطبوعات، دستگاه‌های اجرایی  و همه عزیزانی که در کنار مسئولین هستند تا از این بحران به سلامت عبور کنیم صمیمانه سپاسگزارم؛ قطعاً این فداکاری‌ها در تاریخ ثبت و ضبط خواهد شد.
معتمدیان گفت: مردم مومن استان، دعا و نیایش و توسل به اهل بیت (ع) را فراموش نکنند و اصل جدی در خانه ماندن را رعایت کنند تا به زودی شکست کرونا در استان را جشن بگیریم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۷۲۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , معتمدیان