پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱
شهردار بیرجند:

برنامه‌ای برای تخفیف یا بخشش اجاره‌ها نداریم!/ تصمیم شهرداری بستگی به ماندگاری «کرونا» دارد

شهردار بیرجند با اشاره به بخشودگی اجاره مستأجران شهرداری در برخی شهرهای کشور گفت: من نشنیده‌ام که شهرداری در این خصوص اقدامی کرده باشد، معلوم نیست این قضایا تا کی طول بکشد و شاید در سال نو یک یا دو ماه ادامه یابد لذا نمی‌توان برای 10 یا 20 روز تصمیم‌گیری کرد!
برنامه‌ای برای تخفیف یا بخشش اجاره‌ها نداریم!/ تصمیم شهرداری بستگی به ماندگاری «کرونا» دارد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، محمدعلی جاوید با اشاره به شرایط پیش‌آمده در اثر شیوع ویروس کرونا در سطح شهر بیرجند، اظهار داشت: شهرداری فعلا برنامه‌ای برای تخفیف یا بخشش اجاره بهای مستأجران مغازه‌های شهرداری و یا پروانه‌های ساختمانی ندارد.
وی با بیان اینکه باید ببینیم مدت زمان این ویروس تا کی و چه مدت خواهد بود، اضافه کرد: باید ببنیم این ویروس و مسائل مربوط به آن تا چه زمانی ادامه خواهد داشت گر چه امیدواریم طی همین 10 روز باقی مانده از سال 98، ویروس کرونا از بین برود!

شهردار بیرجند با اشاره به ماندگاری ویروس کرونا طی یک ماه، دو ماه و یا بیشتر، مطرح کرد: تصمیم شهرداری بستگی به مدت زمان ماندگاری این ویروس دارد، لذا نهایتاً هر تصمیمی در ارتباط با این موضوع (تخفیف یا بخشش اجاره‌بهای مستأجران و تخفیف پروانه ساختمانی) در سال نو را به شورای شهر می‌دهیم.
جاوید با تأکید بر اینکه شهرداری طی این 10 روز برنامه‌ای برای این موضوع ندارد، تبیین کرد: اکنون شهرداری و همه دستگاه‌ها به‌دلیل ازدحام جمعیت تعطیل هستند و نمی‌توانیم ارباب رجوع را به شهرداری بکشانیم لذا هر تصمیمی را در این خصوص به سال نو موکول می‌کنیم.
وی عنوان کرد: تصمیم‌گیری‌های لازم را در این خصوص به شورای شهر پیشنهاد و ارسال خواهیم کرد و پس از طرح شدن در صحن شورای و تصویب اعضای شورای شهر لحاظ خواهد شد.

شهردار بیرجند در پایان با اشاره به بخشودگی اجاره مستأجران شهرداری در برخی نقاط کشور، مطرح کرد: من نشنیده‌ام که شهرداری در این خصوص اقدامی کرده باشد، معلوم نیست این قضایا تا کی طول بکشد و شاید در سال نو یک یا دو ماه ادامه یابد لذا نمی‌توان برای 10 یا 20 روز تصمیم‌گیری کرد!
اظهارات شهردار بیرجند مبنی بر عدم تخفیف یا بخشش اجاره‌بهای املاک شهرداری و پروانه‌های ساختمانی و ادعای عجیب وی مبنی بر بی‌سابقه بودن این اقدام در کشور در حالی رخ می‌دهد که شهرداری‌های بسیاری از شهرهای کشور از جمله تبریز، گرگان، امیریه، خرمشهر و غیره در راستای کمک به کاهش ضرر و زیان کاسبان به‌دلیل گسترش ویروس کرونا این اقدام را در شورای شهر به تصویب رسانده‌اند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۷۴۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , شهرداری