پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸
استاندار خراسان جنوبی:

تعیین 9 گلوگاه در خراسان جنوبی برای کنترل بهداشتی/ اقدامات کنترلی نمایشی نیست

استاندار خراسان جنوبی بر ضرورت برگزاری جدی جلسات ستاد مدیریت بیماری کرونا، نظارت مستمر و بازرسی آشکار و پنهان بر روند اجرای مصوبات تأکید کرد و گفت: اقدام ما در تعیین 9 گلوگاه در محورهای مواصلاتی استان و تشدید اقدامات کنترلی مراقبتی کار تبلیغی و نمایشی نیست.
تعیین 9 گلوگاه در خراسان جنوبی برای کنترل بهداشتی/ اقدامات کنترلی نمایشی نیست
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمدصادق معتمدیان، در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، اظهار کرد: اقدام ما در تعیین 9 گلوگاه در محورهای مواصلاتی استان و تشدید اقدامات کنترلی مراقبتی کار تبلیغی و نمایشی نیست، بلکه تصمیمی کاملاً کارشناسی، علمی و سنجیده است هر چند ممکن است کاستی‌هایی وجود داشته باشد که چون هدف اصلی ما در این برنامه غربالگری است، درصددیم در ادامه راه این نواقص برطرف شوند.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه برخی در استان خطر انتقال ویروس کرونا را هنوز جدی نگرفته‌اند، تصریح کرد: لازم است در این زمینه بیشتر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی شود، از جمله ضرورت دارد در مبادی ورودی دستگاه‌های دولتی و مراکز عمومی از جمله پمپ بنزین‌ها، نانوایی‌ها و مراکز خرید توصیه‌ها و هشداری پیشگیرانه و بهداشتی در قالب بنر و با درج شماره تماس‌های ضروری جهت انعکاس مشکلات و تخلفات نصب شود.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: توصیه اصلی به مدیران مراکز خصوصی، رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی پیشگیرانه جهت کنترل و قطع زنجیره انتقال ویروس است.

معتمدیان ادامه داد: باتوجه به اینکه خط تولید برخی کارخانه‌ها حسب ضرورت و شرایط موجود تغییر کرده لازم است نظارت‌های مختلف و بازرسی‌های تخصصی از جمله از سوی اداره کل استاندارد استان صورت پذیرد تا تمام تولیدات استاندارد لازم را داشته باشند و نباید به هر قیمتی تولیداتی غیر استاندارد را در اختیار مردم قرار دهیم.
وی با اشاره به ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌ها برای تأمین اقلام بهداشتی، اظهار کرد: در شرایط موجود، امکان اشباع بازار از اقلام بهداشتی مقدور نیست، اما با توجه به اختیاراتی که به استان‌ها داده شده می‌توانیم از همه ظرفیت‌های داخل استانی برای تأمین اقلام بهداشتی و رفع نیاز مردم استفاده کنیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در توزیع اقلام بهداشتی کادر درمانی در درجه اول و بعد گروه‌های آسیب پذیر در اولویتند و نانوایی‌ها، پمپ‌بنزین‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و دهیاری‌ها در اولویت بعدی قرار دارند؛ همچنین برای تأمین اقلام مورد نیاز همه اقشار نیز تمام تلاش خود را می‌کنیم تا همه بتوانند از این امکانات بهره مند شوند.

معتمدیان بیان کرد: از آن جایی که مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا بر اساس مصوبات شورای عالی امنیت ملی است، برای همه ما لازم‌الاجراست و همه ما چه در بخش دولتی چه بخش خصوصی موظف به اجرای آن هستیم.
وی با تأکید بر اینکه مسئولیت جان مردم با ماست و در اجرای اقدامات پیشگیرانه باید جدیت به خرج دهیم، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود، مراکزی که وظیفه خدمات رسانی به مردم را دارند نباید تعطیل باشند؛ همچنین نظارت و بازرسی باید به صورت شبانه روزی صورت گیرد و با دستگاه‌هایی که در حوزه اجرا و یا نظارت بر مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا کوتاهی کنند برخورد قانونی خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۷۴۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , معتمدیان