پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۵

استقلال و عزت ایران وامدار ایثار شهداست

معتمدیان گفت: درود و رحمت خدا بر شهدای همیشه زنده تاریخ که استقلال، عزت، اقتدار و آسایش امروز میهن عزیز اسلامی، وامدار ایثار و جانفشانی آنان است.
استقلال و عزت ایران وامدار ایثار شهداست
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، پیام محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی به مناسبت روز بزرگداشت شهدا بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
« وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا، بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَ‌بِّهِمْ یُرْ‌زَقُونَ»
خاک پاک ایران اسلامی، معطر به عطر شهیدانی است که با تأسی به سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، عَلَم جهاد و شهادت برافراشته و شهد شیرین شهادت نوشیدند؛ مردان مردی که در حساس‌ترین مقطع از تاریخ انقلاب اسلامی، برای دفاع از ارزش‌ها و کیان اسلامی، جان خویش را در طَبَق اخلاص گذاشتند و خون‌ پاک و مطهرشان، ضامن بقای اسلام و استقلال و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی شد.

در ادامه این پیام آمده است: درود و رحمت خدا بر شهدای همیشه زنده تاریخ که استقلال، عزت، اقتدار و آسایش امروز میهن عزیز اسلامی، وامدار ایثار و جانفشانی آنان است و درود و سلام خدا بر دل های صابر و دریایی پدران، مادران و خانواده های معظم شهدا، که پس از سال‌ها از عروج عزیزان شان، همچنان استوار و ثابت قدم، به ما و نسل‌های آینده، درس بردباری و ایستادگی در برابر هدف می‌دهند.
تاسیس «بنیاد شهید انقلاب اسلامی» در 22 اسفندماه سال 1358 به فرمان امام خمینی(ره)، تبلور منزلت و نشانه اهمیت و ارزشی است که انقلاب اسلامی برای مقام جهاد و شهادت و همه ایثارگران و فداکارانی که در راه اسلام جانفشانی می‌کنند، قائل است.
نامگذاری بیست و دوم اسفندماه بنام روز شهید، اقدامی ارزشمند در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و فرصتی دوباره برای تجدید میثاق با شهیدان و آرمان‌های الهی امام شهیدان است.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان والامقام ایران اسلامی، خاصه دو هزار شهید گلگون کفن استان خراسان جنوبی و ارج نهادن به شکیبایی خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، این روز عزیز را گرامی داشته و امیدوارم خداوند متعال همه ما را قدردان نعمت اسلام، انقلاب و شهدا قرار دهد و به همه کسانی که در این راه مصداق روشن آیه‌ « فَاسْتَبِقُوا الْخَیْرَات» هستند، اجر عنایت فرماید؛ ان شاءالله.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۷۴۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شهدا , خراسان جنوبی , بیرجند , معتمدیان