سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی:

با عاملان ایجاد مزاحمت در چهارشنبه‌ آخر سال برخورد می‌شود

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا محدودیت های بیشتری در تجمعات و تردد شهروندان در چهارشنبه پایان سال اعمال خواهد شد.
با عاملان ایجاد مزاحمت در چهارشنبه‌ آخر سال برخورد می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردارمجید شجاع با تأکید بر اینکه پلیس تمهیدات لازم را برای تعطیلات نوروزی پیش‌بینی کرده، گفت: تدابیر امنیتی برای چهارشنبه آخر سال اندیشیده شده و پلیس به‌شدت با متخلفان و عاملان ایجاد مزاحمت برای شهروندان برخورد خواهد کرد.
وی بیان داشت: متأسفانه تجربه تلخ حوادث سال‌های گذشته ناشی از حرکات و اقدامات برخی در آستانه‌ ایام نوروز، همواره موجب دغدغه و نگرانی خانواده‌هاست که در همین راستا خودروی مزاحمان تا پایان تعطیلات نوروزی توقیف خواهد شد.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: برخورد قاطعانه با افراد معدودی که با رفتارهای غیرقانونی، ناهنجار و پرخطر، ایجاد راهبندان، سد معبر، ایجاد مزاحمت و پرتاب مواد محترقه و آتش‌زا، نظم و امنیت عمومی شهرها را مختل می‌کنند، مطالبه‌ به‌حق آحاد مردم از متولیان اصلی برقراری نظم و امنیت است.
شجاع  افزود: آمارها نشان می‌دهند که بیشترین قربانیان چهارشنبه آخر سال کودکان و نوجوانان هستند که توصیه ما به خانواده‌ها این است از خرید و استفاده مواد محترفه جداً خودداری کنند و مراقب فرزندان خود باشند تا دچار حوادث ناگوار نشوند.
وی تصریح کرد: نگهداری مواد محترقه غیرمجاز  برخلاف قانون بوده و می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری برای خود و دیگران به همراه داشته باشد و در ماده‌ی 618 قانون مجازات اسلامی آمده است «هر کسی با هیاهو، جنجال، حرکات غیر متعارف یا با تعرض به افراد، موجب اخلال در نظم و آرامش عمومی شود یا مردم را از کسب و کار باز دارد، به حبس از سه ماه تا یک سال و تا (74) ضربه شلاق محکوم می‌شود».

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی در پایان گفت: از مردم فهیم استان خراسان‌جنوبی درخواست داریم به‌منظور رعایت مسائل بهداشتی در پیشگیری از بیماری کرونا و همچنین ایمن‌بودن از خطرات چهارشنبه پایان سال از منازل خود خارج نشده تا پایان سال امنی را برای خود و دیگران رقم بزنیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۷۶۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , چهارشنبه سوری , خراسان جنوبی , بیرجند , نیروی انتظامی