شنبه ۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۵
استاندار خراسان جنوبی:

اقشار آسیب‌پذیر از کرونا در خراسان‌جنوبی شناسایی شدند

استاندار خراسان‌جنوبی به تأثیر سوء بیماری کرونا بر برخی کسب و کارها اشاره کرد و عنوان داشت: به همت دفتر اجتماعی استانداری و با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های حمایتی، اقشار و گروه‌های آسیب‌پذیر در سطح استان شناسایی شدند.
اقشار آسیب‌پذیر از کرونا در خراسان‌جنوبی شناسایی شدند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمدصادق معتمدیان در دیدار نوروزی با فرماندار ویژه و مدیران طبس، اظهار داشت: بنا به اطلاعات وزارت بهداشت، پیک اصلی شیوع کرونا تا 15 فروردین است که اگر مردم را مجاب کنیم در خانه بمانند و ارتباطات اجتماعی را قطع کنند، می توانیم این مرحله را به خوبی پشت سر بگذاریم.
وی که به منظور کنترل شرایط موجود، ارزیابی اقدامات ستاد کرونا، نحوه کنترل مبادی ورودی و خروجی و نظارت بر روند خدمات‌دهی به بیماران در مراکز درمانی طبس به این شهرستان سفر کرده بود، در تشریح اقدامات استان در زمینه مهار بیماری کرونا گفت:مهم‌ترین اقدام ستاد، تلاش برای تأمین اقلام بهداشتی مورد نیاز استان بوده است.

استاندار خراسان‌جنوبی از رایزنی با تولید کنندگان داخل و خارج کشور برای تهیه ماسک، مواد ضدعفونی کننده و دستکش مورد نیاز استان خبر داد و گفت: همچنین حمایت از واحدهای تولیدی مرتبط در استان به منظور تهیه مواد ضدعفونی کننده، فعال کردن چندین کارگاه تولید ماسک و غیره از اهم این اقدامات بوده است.
معتمدیان با تأکید بر این که چندین عامل در گذر از این بحران تأثیر گذارند، تصریح کرد: ادامه همکاری‌ها و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی و همچنین تقویت روحیه کادر درمانی، پزشکان و پرستارانی که در خط مقدم مقابله با بیماری ایستاده‌اند از عوامل بسیار مؤثر در گذر از بحران موجود هستند.
وی افزود: حفظ آرامش مردم و در عین حال ایجاد این دغدغه که همراهی آن‌ها با در خانه ماندن و محدود کردن ارتباطات اجتماعی در مهار بیماری مؤثر است، اهمیت بسیار بسزایی در مدیریت شرایط موجود دارد.

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به قدرت سرایت ویروس کرونا بر شناسایی زودهنگام افراد مبتلا تأکید کرد و گفت: با شناسایی به موقع افراد بیمار، کنترل شرایط اطرافیان آن‌ها برای تشخیص قطعی بیماری و در نهایت جداسازی بیماران از افراد سالم می‌توان مانع شیوع بیماری شد.
معتمدیان عنوان داشت: با اجرای دقیق طرح غربالگری و قرنطینه بیماران در کلان کشور، در برخی مناطق آمار مبتلایان با کاهش روبرو بوده است.
وی به تأثیر سوء بیماری کرونا بر برخی کسب و کارها اشاره کرد و عنوان داشت: به همت دفتر اجتماعی استانداری و با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های حمایتی، اقشار و گروه‌های آسیب‌پذیر در سطح استان شناسایی شدند. 
استاندار خراسان‌جنوبی اضافه کرد: دستفروشان، عرضه‌کنندگان کالا و خدمات در روزبازارها، کارگران ساختمانی و غیره از جمله این افراد می باشند.
معتمدیان هدف از شناسایی این افراد را بهره‌مندی آنان از بسته‌های حمایتی و اقلام بهداشتی برشمرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۷۸۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , طبس