شنبه ۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۶

۲۰ هزار ماسک از محل موقوفات خراسان جنوبی تولید می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: ۲۰ هزار ماسک مطابق استانداردهای حوزه بهداشت و درمان از محل موقوفاتی که نیت آنها دارو و درمان است، در خراسان جنوبی تولید و رایگان توزیع می‌شود.
۲۰ هزار ماسک از محل موقوفات خراسان جنوبی تولید می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام پرویز بخشی پور افزود: تولید این ماسک‌ها با مشارکت سازمان بسیج سازندگی استان انجام و بین بیمارستان‌ها، کسبه و نیازمندان توزیع می‌شود. 

وی تصریح کرد: ماسک‌های تولیدی با مجوز دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به صورت سه لایه فیلتردار است که قابلیت شست و شو نیز دارند و پس از تولید، ایزوله و سپس بسته‌بندی می‌شود. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی اظهار داشت: کارگاه تولیدی این ماسک‌ها در امیرآباد بیرجند واقع است که با حضور بانوان و مشارکت سازمان بسیج سازندگی کار تولید ماسک را انجام می‌دهند. 

وی کمبود پارچه و فیلتر را از جمله مشکلات تولید ماسک در استان عنوان کرد و گفت: از همین رو این تعداد ماسک در چند مرحله تولید و توزیع خواهد شد. 

بخشی پور مهمترین جامعه هدف توزیع ماسک‌های تولید شده از محل نیات وقف را گروه‌ها و اماکن پرخطر اعلام کرد و افزود: گروه‌های جهادی تلاش می‌کنند ماسک‌های تولید شده را بین بیمارستان‌ها، خانه سالمندان، رانندگان، مناطق محروم شهر، کارکنان پمپ بنزین و پاکبانان توزیع کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۷۹۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اوقاف , وقف , خراسان جنوبی , کرونا , بسیج