شنبه ۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۹

بیش از ۱۰۹ هزار نفر در ورودی‌های خراسان جنوبی پایش شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: از آغاز اجرای طرح پایش و کنترل سلامت مسافران تاکنون ۱۰۹ هزار و ۷۴۶ نفر در ورودی‌های استان پایش و کنترل شدند.
بیش از ۱۰۹ هزار نفر در ورودی‌های خراسان جنوبی پایش شدند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، محمدرحیم شهریاری روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تاکنون ۵۶ نفر مشکوک به کرونا در روند پایش مسافران شناسایی و برای ارزیابی به مراکز درمانی ارجاع داده شده‌اند.
وی اظهار داشت: ۶۵۸ نفر روز از داوطلبان هلال احمر استان در این طرح همکاری داشته‌اند و اقدامات امدادگران با شناسایی افراد مشکوک در راستای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا نقش بسزایی دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: همچنین از ۱۳ اسفند ۹۸ تاکنون بیش از ۲۶۹ هزار نفر آموزش‌های همگانی و هشدارهای لازم را فرا گرفته‌اند.
وی افزود: با توجه به اینکه جا به جایی افراد در مسیرهای بین شهری شناسایی مبتلایان به کرونا را دشوار کرده است و باعث شیوع این بیماری می‌شود از شهروندان خواستاریم از دید و بازدیدها و مسافرت‌های نوروزی خودداری کنند.

شهریاری با بیان اینکه در خانه ماندن و رعایت مسایل بهداشتی بهترین گزینه برای مقابله با کرونا است گفت: علیرغم تلاش مسوولان تاکنون افراد زیادی در استان گرفتار این ویروس شده‌اند که تنها همکاری مردم می‌تواند سیر مبتلایان را نزولی کند.
وی اظهار داشت: توصیه‌های بهداشتی و ترغیب برای ماندن در خانه از طریق خودرو در سطح شهر بیرجند اطلاع‌رسانی می‌شود همچنین علاوه بر فضای مجازی در سطح استان برای رعایت بهداشت فردی و ماندن در خانه تبلیغات محیطی نیز انجام شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۷۹۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هلال احمر , کرونا , خراسان جنوبی