يکشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۸

باران تا روز سه‌شنبه مهمان خراسان‌جنوبی است/ «فتح‌آباد» فردوس رکورددار بارندگی‌ها

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت: بارش‌های بهاری از امروز تا روز سه‌شنبه پنجم فروردین دراستان تشدید شده که سبب وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر عمومی خواهد شد.
باران تا روز سه‌شنبه مهمان خراسان‌جنوبی است/ «فتح‌آباد» فردوس رکورددار بارندگی‌ها
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، جواد نخعی با اشاره به شرایط جوی استان، اظهار داشت: براساس الگوی نقشه‌ها و تصاویر ماهواره‌ای هواشناسی پدیده قالب در اکثر نقاط استان وزش باد شدید تا خیلی شدید همراه با گرد و خاک (کاهش دید افقی ) رگبار شدید و رعد وبرق خواهد بود.
وی با بیان اینکه در مناطق مستعد بارش تگرگ، بارش برف و تشکیل مه پیش‌بینی می‌شودف تصریح کرد: برای امروز در نقاط شمالی استان مانند سرایان، فردوس، بشرویه، طبس و نهبندان) ۲۰ تا ۲۵ میلی‌متر)، زیرکوه، قاین و بخش مرکزی بیرجند (۱۵ تا ۲۰ میلی‌متر) و دیگر مناطق (۵ تا ۱۰) میلی‌متر بارندگی پیش‌بینی شده است.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی بیان داشت: برای فردا در شهرستان‌های زیرکوه، درمیان، سربیشه و نقاطی از قاین، سرایان، فردوس، نهبندان و بخش مرکزی بیرجند و نقاط شمالی بشرویه و طبس (۲۰ تا ۳۰ میلی‌متر) و دیگر مناطق (۱۵ تا ۲۰) میلی‌متر بارندگی پیش‌بینی شده است.
نخعی با اعلام اینکه برای روز سه‌شنبه نیز بارندگی در زیرکوه و نقاطی از سرایان و قاین (۱۵ تا ۲۰ میلی‌متر) و دیگر مناطق (۵ تا ۱۰ میلی‌متر) پیش‌بینی شده، اضافه کرد: کاهش دید افقی و اختلال در تردد و ناوگان حمل و نقل، وقوع رواناب و آبگرفتگی معابرعمومی و سیلابی‌شدن برخی مسیل‌ها، خطر برخورد صاعقه و بارش تگرگ در مناطق مرتفع برای چهارشنبه ششم فروردین‌ماه پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه فتح‌آباد فردوس در شبانه‌روز گذشته با ۱۴ میلی‌متر باران، بیشترین مقدار بارش باران بهاری در استان را ثبت کرده است، تبیین کرد: همچنین در کریمو ۱۲.۵ میلی‌متر، فردوس ۹ میلی‌متر، پیرحاجات طبس هفت میلی‌متر، اسدیه شش میلی‌متر، عشق‌آباد طبس، معدن قلعه، کلشانه، سه‌قلعه، چاه‌طالب، کلاته‌سورگ و نوغاب چهار میلی‌متر، سرایان و کلاته‌گاویچ سه میلیمتر، بشرویه، حاجی‌آباد، قاین، طبس و زنوغان دو میلی‌متر باران باریده است.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه این بارش‌ها تا روز سه‌شنبه سبب وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر عمومی و در ارتفاعات تشکیل مه خواهد شدف عنوان کرد: همچنین از امروز تا روز پنجشنبه دمای هوای اغلب نقاط استان ۱۰ تا ۱۵ درجه کاهش خواهد یافت.
نخعی مطرح کرد: در شبانه‌روز گذشته اسدیه با هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین و دهسلم نهبندان با حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر‌های استان بود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۷۹۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , هواشناسی , بارندگی