يکشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۴
استاندار خراسان جنوبی:

مراکز بستری و نگهداری بیماران کرونایی در خراسان جنوبی ایجاد شده است

استاندار خراسان جنوبی گفت: در راستای جداسازی مبتلایان به بیماری از افراد سالم است نقاهتگاه‌هایی برای بستری و نگهداری بیمارانی که محیط مناسبی برای گذران دوره درمان ندارند، تأمین شده است.
مراکز بستری و نگهداری بیماران کرونایی در خراسان جنوبی ایجاد شده است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدصادق معتمدیان در نخستین جلسه ستاد مدیریت کرونای استان در سال جدید با بیان اینکه قطع کامل زنجیره انتقال ویروس کرونا، همچنان همراهی و مساعدت مردم را می‌طلبید اظهار داشت: انتشار بیشتر و اطلاع‌رسانی مؤثرتر توصیه‌های بهداشتی از طریق کمیته اطلاع‌رسانی و رسانه‌ها در این موضوع نقش به‌سزایی دارد.
وی با اشاره به پذیرش توصیه در خانه ماندن توسط بخش عمده‌ای از مردم بافرهنگ استان در مناطق مختلف افزود: امیدواریم آن گروه از افرادی که موضوع شیوع بیماری را جدی نگرفته‌اند، پای کار آمده و همراه شوند تا بتوانیم زنجیره انتقال ویروس را بطور کامل در استان قطع کنیم.

استاندار خراسان جنوبی از تلاش‌های مدیران و فعالان حوزه درمان استان به جهت فراهم کردن شرایط مهار این  بیماری قدردانی کرد و گفت: یکی از موضوعات مطرح شده در ستاد ملی کرونا، بحث جداسازی مبتلایان به بیماری از افراد سالم است.
معتمدیان با اشاره به اینکه همواره  این مهم مورد تأکید ما در ستاد استان بوده است افزود: در همین راستا نقاهتگاه هایی برای بستری و نگهداری بیمارانی که محیط مناسبی برای گذران دوره درمان ندارند، تأمین شده است.
وی بیان کرد: بیمارانی که در محیط منزل، فضای مناسب برای جدا بودن از دیگر افراد را دارند و قادر به تأمین امکانات بهداشتی نیز می باشند، ترجیح بر این است که دوره درمان را در محیط خانه بگذرانند.

استاندار خراسان جنوبی از مصوبه نحوه برخورد با برخی فعالان فضای مجازی که به نشر اکاذیب و ترساندن مردم می‌پردازند، سخن گفت و اظهار داشت: تعطیلی موقت، ایجاد محدودیت در فعالیت‌های رسانه‌ای، قطع یارانه، حذف معافیت‌های مالیاتی، ابطال مجوز و غیره از جمله مجازات‌هایی است که برای برخورد با این گروه از فعالان فضای مجازی در نظر گرفته شده است.
معتمدیان با اشاره به اینکه  ایجاد محدودیت تردد در محورها و قرنطینه شهرها همچنان تابع سیاست‌های کشور هستیم خاطرنشان کرد: موضوع غربالگری در همه مبادی ورودی و خروجی استان از اولویت‌ها است و به‌طور جدی دنبال می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۸۰۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , معتمدیان