سه شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۵
دستور استاندار خراسان جنوبی؛

تعطیلی اصنافی که با معیشت مردم در ارتباط نیستند

استاندار خراسان جنوبی از تعطیلی اصناف خراسان جنوبی که با معیشت مردم در ارتباط نیستند خبر داد.
تعطیلی اصنافی که با معیشت مردم در ارتباط نیستند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدصادق معتمدیان صبح امروز در نشست معاونان استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: خوشبختانه اصناف خراسان جنوبی برای همراهی با دستگاه‌های اجرایی به منظور ترغیب مردم به در خانه ماندن پای کار آمده‌اند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: اتاق اصناف برای ورود به این مقوله طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده صنوفی که صرفاً کالاهای ضروری مردم را عرضه می‌کنند به فعالیت خود ادامه می‌دهند و بقیه صنوف تا 15 فروردین ماه تعطیل می‌باشند.
وی با تشکر از این اقدام اتاق اصناف استان خاطرنشان کرد: تعطیلی واحدهای صنفی زمینه تردد مردم را کاهش داده در قطع زنجیره انتقال ویروس مؤثر است.
معتمدیان با اشاره به تشریح اقدامات ستاد مدیریت کرونای استان در زمینه تأمین اقلام بهداشتی بیان کرد: در بحث تهیه ماسک، دانشگاه علوم پزشکی نیازهای مراکز درمانی استان را با محموله‌هایی که اخیراً وارد استان شده تأمین کرده است. 

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: برای تأمین نیازهای عمومی مردم نیز محموله‌های ماسک وارد استان شده و به مرور در تمامی داروخانه‌ها توزیع خواهد شد. 
وی از فعال شدن فروشگاه‌های اینترنتی در راستای جلوگیری از تجمعات مردمی خبر داد و تصریح کرد: این فروشگاه‌ها کالاهای مورد نیاز مردم را از طریق پیک در اختیار  آنها  قرار می‌دهند و به این ترتیب از حضور مردم در مراکز فروش پیشگیری می‌شود. 
استاندار خراسان جنوبی متذکر شد: تولید استان در بخش تأمین اقلام بهداشتی همچنان فعال است و اخیراً نیز از طریق تعاملاتی با دیگر استانها، محموله مواد ضدعفونی کننده تهیه کردیم که به زودی در بازار تزریق شده در اختیار مردم قرار می‌گیرد. 

معتمدیان با تأکید بر اینکه موارد ضرورت استفاده از ماسک باید از طریق صدا و سیما و دانشگاه علوم پزشکی اطلاع‌رسانی شود ادامه داد: این اقدام به مدیریت تقاضای کاذبی که در بین مردم به وجود آمده، خواهد انجامید. 
وی یادآوری کرد: افرادی که به جهت بیماری‌های خاص یا شرایط محیط کار نیاز به ماسک دارند و به عبارتی نیازشان واقعی است در اولویت برنامه‌های تأمین و توزیع ماسک ستاد قرار دارند.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به شعار سال اظهار داشت: جهش تولید که موجب افزایش تولید می‌شود، افزایش ثروت و درآمد را به همراه دارد. 
وی تأکید کرد: اتکاء به تولید داخلی، موجب افزایش قدرت کشور شده، عدم وابستگی به خارج را سبب می‌شود. 

معتمدیان با اشاره به مزیت‌های استان عنوان کرد: لازم است عوامل مؤثر بر جهش تولید در همه حوزه‌ها معین شود و در همین راستا برنامه‌های عملیاتی استان برای سال جدید مشخص شوند. 
استاندار خراسان جنوبی افزود: اولویت‌ها، برنامه‌ها و پیشنهادهای اجرایی برای سال 99 تدوین و ارائه شود تا جهشی در برنامه‌های سال جدید داشته باشیم.
وی گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، به نتیجه رساندن مصوبات سفرهای شهرستانی، اجرای طرح‌های نیمه تمامی همچون مسکن روستایی، جاده‌ها و محورهای مواصلاتی، امکانات زیرساختی حمل و نقل از جمله مواردی است که باید در اولویت برنامه‌های سال جدید قرار گیرد و از ظرفیت پیمانکاران بومی برای این منظور استفاده شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۸۰۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , معتمدیان , اصناف