سه شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی خبرداد:

«فتح‌آباد» فردوس رکورددار بارندگی‌ها در خراسان‌جنوبی/ هوا سرد می‌شود

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت: فتح‌آباد فردوس در ۴۸ ساعت گذشته با ۵۰ میلی‌متر باران، بیشترین بارش‌ها را در خراسان‌جنوبی ثبت کرد.
«فتح‌آباد» فردوس رکورددار بارندگی‌ها در خراسان‌جنوبی/ هوا سرد می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، سمیه لطفی با اشاره به شرایط جوی استان، اظهار داشت: براساس الگوی نقشه‌ها و تصاویر ماهواره‌ای هواشناسی فعالیت سامانه بارشی طی ۲۴ ساعت آینده در استان ادامه خواهد داشت.
وی با با بیان اینکه این سامانه همراه با وزش باد شدید، گرد و خاک، رگبار و رعد وبرق شدید خواهد بود، بیان داشت: طی امروز تا فردا در مناطق مستعد بارش تگرگ و مه و در مناطق کوهستانی و سردسیر شمالی و شرقی تا فردا سه‌شنبه احتمال بارش برف وجود دارد.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه فتح‌آباد فردوس در ۴۸ ساعت گذشته با ۵۰ میلی‌متر باران، بیشترین بارش‌ها را در خراسان‌جنوبی ثبت کرد، افزود: همچنین در این مدت در مهوید فردوس ۴۶ میلی‌متر، باغستان ۴۴ میلی‌متر، دوست‌آباد ۴۳، اسلامیه ۴۲، آرین‌شهر ۴۱، خرو و فردوس ۴۰، دوست‌آباد ۴۳، کریمو ۳۸، آیسک ۳۵، بغداده ۳۰، سرایان ۲۴، رقه ۲۷، ارسک ۲۲، سه‌قلعه ۲۱، بشرویه ۱۸، نهبندان ۲۴، جنوب بیرجند ۲۷ میلی‌متر باران باریده است.

لطفی با اشاره به ادامه سامانه بارشی در استان، مطرح کرد: میزان بارش‌ها طی امروز و فردا در استان از شدت بیشتری برخوردار خواهد و همچنین پدیده قالب در اکثر نقاط استان رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات تشکیل مه و در مناطق سردسیر بارش برف دور از انتظار نیست.
وی از کاهش محسوس دمای هوا در استان خبر داد و مطرح کرد: دمای هوا از امروز روند کاهشی دارد و هوا سردتر خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۸۰۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , هواشناسی , بارندگی