پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی:

شناسایی ۶۵ بیمار مشکوک به کرونا در ورودی‌های خراسان‌جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی گفت: ۱۶۶ هزار و ۳۵۴ نفر در ورودی‌های استان توسط تیم‌های جمعیت هلال احمر غربالگری شدند که از این تعداد ۶۵ نفر به بیماری کرونا مشکوک بودند.
شناسایی ۶۵ بیمار مشکوک به کرونا در ورودی‌های خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، محمدرحیم شهریاری در خصوص تمهیدات اندیشیده شده برای جلوگیری و کنترل ویروس کرونا به استان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: براساس تصمیمات ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا مبادی ورودی و خروجی استان کنترل می‌شود.
وی از کنترل ورودی‌های استان در ۱۷ ایستگاه ایست و بازرسی سلامت در ورودی ۹ شهرستان استان به‌منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به‌طور شبانه‌‎روزی خبر داد و بیان داشت: تیم‌های هلال‌احمر در راستای پایش مسافران در ورودی‌های شهرستان‌های مختلف از جمله طبس، فردوس، زیرکوه، قاینات و نهبندان مستقر شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مسیرهای یزد- طبس واقع در مسجد شکر، کرمان- دیهوک واقع در دیگ رستم، بردسکن- عشق‌آباد واقع در روستای تپه‌طاق و مسیر اصفهان به طبس، گناباد و بجستان- فردوس واقع در پلیس راه باغستان، مسیر خواف- زیرکوه سه‌راهی کریزان در زیرکوه و مسیر گناباد- قاین واقع در شهر خضری و خواف- قاین واقع در روستای اسفشاد و مسیر زابل- نهبندان و زاهدان- نهبندان و مابقی مسیرها سلامت افراد کنترل و پایش می‌شود.
شهریاری عنوان کرد: در اجرای این طرح ۹۵۰ نیروی داوطلب هلال‌احمر در قالب ۳۲۳ تیم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، پلیس و دیگر دستگاه‌ها، سلامت مسافران ورودی به استان را به‌صورت شبانه‌روزی پایش می‌کنند.
وی مطرح کرد: نیروهای جمعیت هلال‌احمر استان از سیزدهم اسفندماه ۹۸ تاکنون ۱۶۶ هزار و ۳۵۴ نفر را در مبادی ورودی و خروجی استان و شهرها مورد غربالگری و تب‌سنجی ویروس کرونا قرار داده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از مجموع افراد غربال شده ۶۵ نفر مشکوک بخ کرونا شناسایی شدند، بیان داشت: از افراد مشکوک به کرونا ۵۶ نفر به مراکز بهداشتی درمانی ارجاع شدند و ۹ نفر هم در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.
شهریاری با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه آموزش و پیشگیری از بیماری کرونا، گفت: با توجه به فعالیت جمعیت هلال‌احمر در فضای مجازی، محتوای آموزشی، بهداشتی برای جامعه هدف ارسال شده و ۳۰۷ هزار ۷۶۹ نفر از آموزش‌های همگانی مرتبط با موضوع کرونا بهره‌مند شدند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۸۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هلال احمر , کرونا , خراسان جنوبی