شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۹
سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا خبرداد:

مهلت ۷ روزه واحدهای صنفی کم‌خطر برای دریافت کد فعالیت

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خراسان‌جنوبی از مهلت هفت روزه اصناف کم‌خطر برای مراجعه به سایت سلامت وزارت بهداشت و دریافت کد فعالیت خبر داد.
مهلت ۷ روزه واحدهای صنفی کم‌خطر برای دریافت کد فعالیت
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، ناصر خوش‌خبر صبح امروز به رسانه‌های گروهی استان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: براساس سیاست‌های طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، اصناف کم‌خطر از امروز 23 فروردین‌ماه می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند.
وی با بیان اینکه شرط فعالیت دوباره واحدهای صنفی کم‌خطر، دریافت کد فعالیت از سایت سلامت وزارت بهداشت است، بیان داشت: برای شروع فعالیت دوباره مشاغل کم‌خطر در طرح فاصله‌گذاری هوشمند، کلیه واحدهای صنفی باید در سامانه salamat.gov.ir برای دریافت دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلین، مشتریان و تأیید تعهدنامه به‌صورت الکترونیکی ثبت‌نام نمایند.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خراسان‌جنوبی تصریح کرد: اصناف پس از تأیید تعهدنامه، التزام به رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا به‌صورت الکترونیکی، اخذ کد بهداشتی و نصب آن در واحد صنفی می‌توانند فعالیت خود را آغاز نمایند.
خوش‌خبر تأکید کرد: رعایت سه اصل بهداشت محیط کار، بهداشت مشتریان و بهداشت شاغلین در واحد صنفی از موارد اساسی در این طرح بوده و لازم‌الاجرا است.
وی ادامه داد: در پروتکل‌های 64 گانه، دستورالعمل‌های لازم برای رعایت بهداشت در هر صنف، گروه شغلی و حوزه کاری کاملاً مشخص شده و رعایت این پروتکل‌ها برای کلیه اصناف الزامی است.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خراسان‌جنوبی اضافه کرد: به جهت حفظ سلامت مردم، گروه‌های بازرسی متشکل از بازرسان صمت، تعزیرات، اماکن، بهداشت محیط و غیره تمام موارد را تحت نظارت خواهند داشت و درصورت مشاهده موارد تخلف، حتماً اعمال قانون خواهد شد.
خوش‌خبر با تأکید بر اینکه این طرح، ملی است و به جز تهران در تمام کشور از امروز آغاز می‌شود، عنوان کرد: موضوع فعالیت مجدد اصناف، شامل گروه مشاغل پرخطر نمی‌شود و 11 رده شغلی که در شمار مشاغل پرخطر تعریف شده‌اند تا اطلاع ثانوی امکان بازگشایی واحدهای خود را ندارند.
وی خاطرنشان کرد: همراهی مردم و اصناف تا این لحظه با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی قابل تقدیر است و قطعاً در این مرحله نیز باید به گونه‌ای اقدام گردد که سلامت جامعه حفظ شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۹۱۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ویروس کرونا , وزارت بهداشت , ایران , اصناف