پنجشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۳

اجاره اماکن ورزشی واگذار شده به بخش خصوصی بخشیده شد

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی از پرداخت وام ۱۶ میلیون تومانی به باشگاه‌های ورزشی خبر داد و گفت: اجاره بهای اسفند و فروردین‌ماه اماکن ورزشی واگذار شده به بخش خصوصی نیز بخشیده شده است.
اجاره اماکن ورزشی واگذار شده به بخش خصوصی بخشیده شد
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حسن عزیزی از باشگاه‌های ورزشی به‌عنوان قلب تپنده ورزش خراسان‌جنوبی یاد کرد و اظهار داشت: در راستای حمایت و جلب مشارکت مردم برای حمایت از بخش خصوصی طرح پویش جوانمردان اجرا می‌شود. 
وی با بیان اینکه ۹۲ درصد باشگاه‌های ورزشی خراسان‌جنوبی خصوصی و مستأجر هستند، افزود: تعداد یک هزار و ۱۲۴ نفر در حوزه‌های مدیریتی، اجرایی و مربیگری در ۲۱۶ باشگاه ورزشی شهرستان‌ها فعالیت دارند. 
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با اشاره به تعطیلی قریب بر دو ماه اماکن ورزشی و مشکلات اقتصادی ناشی از آن به‌دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: طرح پویش جوانمردان در حقیقت گلریزان حمایت از باشگاه‌های ورزشی به‌منظور جلب مؤجران در بخشودگی، تخفیف ۵۰ درصدی و یا استمهال(مهلت) باز پرداخت اجاره‌بهای باشگاه‌های بخش خصوصی است که خوشبختانه جمع‌کثیری از مؤجران به این امر خداپسندانه لبیک گفته‌اند.
 
۱۳۲ فعال ورزشی بسته حمایتی و معیشتی دریافت می‌کنند 
عزیزی از پرداخت تسهیلات به باشگاه‌های ورزشی آسیب‌دیده از ویروس کرونا طی ۱۰ روز آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: هریک از باشگاه‌های ورزشی بخش خصوصی به‌میزان تعداد پرسنل و  پرداخت حق بیمه‌ می‌توانند تا سقف ١٦ میلیون تومان وام با کارمزد ۱۲ درصد برای ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت دریافت کنند. 
وی متذکر شد: هشت میلیون تومان از این وام برای حقوق پرسنل و هشت میلیون دیگر به‌منظور هزینه باشگاه‌ها ورزشی بخش خصوصی است و میزان تنفس این تسهیلات چهار ماه و مدت پرداخت آن نیز دو سال است. 
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی در ارتباط با اماکن ورزشی اجاره داده شده به بخش خصوصی گفت: اجاره بهای دو ماه اسفند و فرودین مستأجرین به‌طور کامل بخشیده شده و برای پرداخت حق بیمه کارفرمایان، قبوض برق، آب و گاز نیز استمهال گرفته‌ایم.  

تعطیلی اماکن ورزشی تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه
عزیزی با اشاره به رایزنی‌های صورت گرفته با مدیران شعب بانک‌های ملی، سپه، ملت، صندوق کارآفرین امید و رسالت در راستای جذب تسهیلات کم‌بهره به باشگاه‌های ورزشی، ادامه داد: در مرحله نخست مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد دو درصد بانک قرض‌الحسنه رسالت قطعی شده و با همکاری سایر بانک‌ها این مبلغ تسهیلات به ۴۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.   
وی از ارائه بسته‌های حمایتی و معیشتی ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی به فعالان عرصه ورزش متضرر از ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: در مرحله نخست تعداد ۵۲ نفر از مربیان و باشگاه‌داران پرداخت شده که در دومین مرحله این تعداد به ۱۳۲ نفر افزایش می‌یابد.  

براساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا تمامی اماکن ورزشی، استخرهای شنا و باشگاه‌های بخش خصوصی تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۹۹ تعطیل است و کلیه مسابقات ورزشی نیز تا پایان اردیبهشت‌ماه برگزار نمی‌شود. 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۰۴۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , اماکن ورزشی