جمعه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱

راهکار جالب آموزش و پرورش برای آموزش دانش‌آموزان در مناطق محروم خراسان جنوبی‌ / تهیه درسنامه به جای گوشی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی راهکار ‌آموزش دانش‌آموزان در مناطق محروم استان را تهیه ‌درسنامه به جای گوشی اعلام کرد.
راهکار جالب آموزش و پرورش برای آموزش دانش‌آموزان در مناطق محروم خراسان جنوبی‌ / تهیه درسنامه به جای گوشی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدعلی واقعی اظهار داشت: آموزش و پرورش امسال با توجه به رویکردی که در سال تحصیلی وجود داشت و منویات رهبری که فرمودند باید اجرای سند تحول بنیادین از مدارس آغاز شود در این راستا استارت خوبی زده شد و زیر نظام‌های آموزشی و اهداف دوره‌های تحصیلی به مدارس ارسال و از ابتدای سال رویکرد به این سمت بود  که بر اساس فرمایشات رهبری بتوانیم قدم‌های مثبت در زمینه تربیت آینده سازان  کشور برداریم.
وی گفت: بیانیه گام دوم رهبری چراغ راه هدایت برای همه جامعه اسلامی است و آموزش و پرورش نیز در این راستا برنامه‌هایی هماهنگ با سند تحول  بنیادین در دستور کار  قرار داده تا حرکتی به دور از شتاب زدگی را شروع کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: با استفاده از ظرفیت فرزندان این استان، معلمان متعهد و مخلص و بسیجی به سمت سویی حرکت کردیم تا فرامین رهبری در مدارس عملیاتی کنیم  و دغدغه‌ای  که رهبری برای تربیت نسل آینده داشتند  بتوانیم مرتفع کنیم در این راستا در تمامی مسائل تربیتی که در سند تحول بنیادین هم تاکید شده فعالیت‌های خوبی با شتاب معقولی انجام شد.
واقعی بیان کرد: بیماری کرونا منجر به تعطیلی تمامی فعالیت‌ها در دنیا شد اما همکاران ما از پای ننشسته و از همان اولین روزهای تعطیلی مدارس کار خود را آغاز و در فضاهای مجازی کارهای آموزشی داشتند و با وجود کاستی‌ها و زیرساخت‌هایی که فراهم نبود اما حرکت نو رقم خورد و حرکات و تحرکات خوب معلمان و دانش آموزان باعث ایجاد انگیزه شده و شتاب بخشی خوبی داشت.
وی اظهار داشت: تلاش شد تا عدالت آموزشی انجام شود و همه دانش‌آموزان تحت پوشش قرار گیرند در این راستا هرچند توفیقات زیادی نداشتیم چون برخی دانش آموزان به دلایل مختلف از جمله  نداشتن  گوشی همراه اندروید، عدم دسترسی به اینترنت و  تلفن  همراه و فضای مجازی در روستاهای دور افتاده ما را بر آن داشت به سمت وسویی برویم  تا علاوه بر کار در فضای مجازی تولید درسنامه داشته باشیم تا در این بخش از آموزش دانش آموزان متضرر نشوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: با وجود تعطیلی مدارس اما درسنامه‌ها توسط همکاران تولید شدو معلمان برای تولید محتوا در کمترین زمان ممکن تلاش کردند تا درسنامه‌ها به چاپ رسد. علاوه بر توزیع درسنامه در برخی از روستاها که معلمان ساکن بودند و یا معلمان بازنشسته حضور داشتند از حضور آنها در تعلیم و تربیت و آموزش  استفاده شد.
واقعی گفت: در زمینه تربیتی فرهنگ و هنری آموزشی قدم‌های خوبی در استان برداشته شده است و در ایام کرونا هم فعالیت تربیتی فرهنگی تعطیل نشده و مسابقات مختلفی از جمله حفظ قرآن را برای دانش آموزان داشتیم.
وی یادآور شد: اولویت اول  برنامه‌های آموزش و پرورش خراسان جنوبی، اجرای دقیق منویات مقام معظم رهبری در راستای تحقق اهداف سند تحول و برقراری عدالت آموزشی در راستای جهش تولید علم است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به تداوم فرایند آموزشی و پرورشی دانش آموزان به صورت‌های مختلف در بستر فضای مجازی و حقیقی ادامه داد: حرکت انقلابی و جهادی همکارانم در دو مجموعه ستادی و آموزشی باعث استمرار فرایند تعلیم و تربیت در دوران کرونا شده و برنامه‌های آموزشی بسیار خوبی در زمینه تولید محتوای الکترونیک، تهیه درسنامه و آزمون عملکردی اجرا شده است.
واقعی با اشاره به راه‌اندازی سامانه شاد در استان و عضوگیری دانش آموزان در دوره‌های مختلف تصریح کرد: عمده‌ترین مشکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در این زمینه مشکلات اقتصادی خانواده‌ها، عدم وجود زیرساخت‌های لازم به ویژه در مناطق روستایی و عشایری، هزینه های بالا و نبود اینترنت است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۱۱۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , آموزش و پرورش