شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۲۳

۳۹ شکارچی غیرمجاز از ابتدای سال در خراسان‌جنوبی دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی گفت: ۳۹ نفر از شکارچیان غیر مجاز از ابتدای سال جاری تا هفدهم اردیبهشت ماه در مناطق مرزی خراسان‌جنوبی با افغانستان دستگیر شدند.
۳۹ شکارچی غیرمجاز از ابتدای سال در خراسان‌جنوبی دستگیر شدند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، مسعود مستقیم اظهار کرد: با تلاش شبانه‌روزی، همت و حضور فعال پرسنل یگان حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست، مناطق مرزی و مناطق کویری استان از ابتدای سال جاری تا هفدهم اردیبهشت ماه در مناطق مرزی خراسان‌جنوبی با کشور افغانستان تعداد ۳۹ نفر از شکارچیان غیر مجاز و متخلفین زیست محیطی دستگیر شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: از شکارچیان غیرمجاز و متخلفین زیست محیطی لاشه تعداد ۲ رأس جبیر، ۴ رأس قوچ وحشی، یک رأس کل وحشی، تعداد ۱۴ قطعه کبک، دام‌ها و تله‌های زنده‌گیری و شکار غیر مجاز پرندگان وحشی و سایر حیات وحش کشف شده است.

مستقیم افزود: سلاح‌های شکاری ساچمه زنی و گلوله زنی، فشنگ‌های غیر مجاز خفیف، فشنگ‌های سلاح‌های شکاری گلوله‌زنی و ساچمه‌زنی و ادوات و وسایل انجام شکار غیر مجاز حیات وحش، دوربین‌های چشمی و چاقو، نورافکن و قفس‌های نگهداری پرندگان وحشی از دیگر اقلامی است که از این متخلفین کشف و ضبط شده است.

وی یادآور شد: با حضور به موقع و تلاش پرسنل یگان حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی خوشبختانه تعداد ۱۹ نفر از آمار مذکور قبل از انجام شکار غیر مجاز حیات وحش و در حین شروع به شکار حیات وحش دستگیر شدند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۱۹۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , محیط زیست , حیات وحش , شکار