يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۵
استاندار خراسان جنوبی:

۸۰ درصد روستاهای خراسان‌جنوبی تحت پوشش شبکه اینترنت قرار می‌گیرد

استاندار خراسان جنوبی گفت :۸۰ درصد روستاهای خراسان جنوبی تا پایان برنامه ششم توسعه تحت پوشش شبکه اینترنت پرسرعت قرار می‌گیرند.
۸۰ درصد روستاهای خراسان‌جنوبی تحت پوشش شبکه اینترنت قرار می‌گیرد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، محمدصادق معتمدیان در مراسم اتصال ۷۶ روستای خراسان‌جنوبی به شبکه ملی اطلاعات اظهارکرد :۹۶ درصد روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار خراسان‌جنوبی تحت پوشش شبکه اینترنت تلفن همراه قرار دارد.

استاندار خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: تا پایان برنامه ششم توسعه ۸۰ درصد روستاهای خراسان‌جنوبی تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار می‌گیرند در حالی که امروزه این رقم امروزه ۵۰ درصد (روستاهای بالای ۲۰ خانوار) است.
معتمدیان گفت: تعداد مشترکین اینترنت در خراسان‌جنوبی تا ابتدای دولت تدبیر و امید ۳۷۳ هزار نفر بود که این آمار در پایان سال قبل به ۶۰۱ هزار مشترک رسید.
وی با اشاره به اتصال ۵۰۰ روستا و مدرسه خراسان‌جنوبی به شبکه ملی اطلاعات افزود: تا پایان سال هزار مدرسه روستایی دیگر به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اجرای ۲۲۷ کیلومتر فیبر نوری در استان، گفت :۵۰۰ کیلومتر فیبر نوری نیز در خراسان‌جنوبی در دست اجرا است.
معتمدیان با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در حوزه محرومیت‌زدایی در خراسان‌جنوبی صورت گرفته است اظهارکرد: ۸۰ درصد روستاهای خراسان‌جنوبی از نعمت گاز طبیعی برخوردارند که تا پایان دولت به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.
وی یادآور شد: در موضوع جاده‌ها نیز ارتباطات چهار برابر شده و پروژه راه آهن بیرجند به گناباد نیز وارد فاز اجرایی شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۲۸۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تلفن همراه , روستا , خراسان جنوبی , مخابرات , اینترنت