سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۳

نقش‌آفرینی بانوان در بحران کرونا| از فعالیت ۳۱ کارگاه تولیدی تا دوخت ۷۵۰ هزار اقلام بهداشتی

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان‌جنوبی از فعالیت ۳۱ کارگاه تولیدی در زمینه دوخت انواع اقلام بهداشتی خبر داد و گفت: تاکنون ۷۵۰ هزار عدد انواع ماسک ۹۵N و سه‌لایه، گان و لباس کاورال توسط زنان سرپرست خانوار در استان تهیه و توزیع شده است.
نقش‌آفرینی بانوان در بحران کرونا| از فعالیت ۳۱ کارگاه تولیدی تا دوخت ۷۵۰ هزار اقلام بهداشتی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، نفیسه نخعی امروز در بیرجند نقش زنان در سلامت خانواده و جامعه را واقعیتی انکارناپذیر دانست و اظهار داشت: امروز رسالت بانوان در عرصه خدمت به خانواده سنگین‌تر از هر زمانی نمایان شده است.
وی با تأکید بر اینکه برای مقابله با بیماری کرونا تلاش کردیم از تمامی ظرفیت‌های حوزه بانوان در دستگاه‌های اجرایی و سایر مجموعه‌ها بهره‌مند شویم، بیان داشت: بانوان استان از روز نخست شیوع کرونا در استان همه روزه در کارگاه‌ها حاضر شدند تا ملزومات بهداشتی به موقع به دست مردم و کارکنان مراکز درمانی برسد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان‌جنوبی از فعالیت بیش از ۲۱۰ زن سرپرست خانوار در ۳۱ کارگاه تولیدی در زمینه دوخت انواع اقلام بهداشتی خبر داد و گفت: بیش از ۷۰ سمن در حوزه زنان و خانواده و تعاونی زنان در سطح استان برای مقابله و پیشگیری از کرونا فعالیت و همکاری دارند.

نخعی با تأکید بر اینکه بانوان نشان دادند در بسیاری از امور از جمله تولید و دوخت ماسک بسیار تأثیرگذار هستند، عنوان کرد: روزانه یک هزار عدد ماسک و یک هزار و ۵۰۰ دست لباس بیمارستانی توسط زنان سرپرست خانوار و تعاونی‌های خیاطی زیر پوشش بهزیستی استان تولید می‌شود.
وی با اعلام اینکه تاکنون ۷۵۰ هزار عدد انواع ماسک ۹۵N و سه‌لایه، گان و لباس کاورال توسط زنان سرپرست خانوار در استان تهیه و توزیع شده است، مطرح کرد: ۱۰ هزار و ۷۲۰ زن سرپرست خانوار توسط دفتر امور بانوان و دستگاه‌های اجرایی مرتبط شناسایی و سبد معیشتی، بسته مواد ضدعفونی و کمک‌های بلاعوض در اختیار آن‌ها قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۳۶ هزار و ۶۲۵ مورد خدمات مشاوره ‌رایگان به خانواده‌ها، سالمندان و میانسالان استان ارائه شده، اضافه کرد: همچنین طی این مدت بیش از ۲۱۳ هزار و ۲۰۴ مورد آزمایش رایگان ویژه مادران باردار، میانسال، خانواده‌ها و والدین دانش‌آموزان ارائه شده است.

نخعی از پرداخت ۳۲۰ میلیون تومان کمک هزینه نقدی با مشارکت بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به مددجویان زیر پوشش بهزیستی استان خبر داد و گفت: همچنین در قالب پویش صیانت از سلامت، ۴۱۲ میلیون تومان بسته حمایتی غیرنقدی توسط مؤسسه‌های خیریه زیرمجموعه این نهاد بین خانواده‌های نیازمند آسیب‌دیده توزیع شده است.
وی از توزیع بیش از ۳۸۸ بسته غذایی به ارزش ۲۵ میلیون تومان، توزیع ۸۱۲ بسته بهداشتی به ارزش ۱۷ میلیون تومان توسط مراکز همکار با دفتر زنان و ۴۲۰ بسته بهداشتی - آموزشی به ارزش ۱۲ میلیون تومان در خصوص حمایت‌های روانی و اجتماعی توسط تیم‌های داوطلب فعال محب از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان خبر داد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۳۰۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , دوخت ماسک , نقش آفرینی بانوان