سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۱

خسارت ۱۰ میلیاردی کرونا به ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی

معاون توسعه ورزشی خراسان‌جنوبی از خسارت ۱۰۰ میلیارد ریالی ویروس کرونا به ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: باشگاه‌های خصوصی ناشی از ضرر این ویروس مبلغ ۱۶۰ میلیون ریال تسهیلات می‌گیرند.
خسارت ۱۰ میلیاردی کرونا به ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محسن قطبی از بازگشایی ۳۰ رشته انفرادی کم‌خطر باشگاه‌های ورزشی خبر داد و اظهار داشت: اماکن ورزشی و استخرهای شنا از ۱۰ اسفندماه ۹۸ به‌دلیل پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل بوده‌اند. 
وی افزود: تعداد ۲۰۶ باشگاه ورزشی بخش خصوصی و ۱۵۱ باشگاه ورزشی دولتی در خراسان‌جنوبی فعالیت دارند. 

معاون توسعه ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با اشاره به تعطیلی قریب بر ۸۰ روزه اماکن ورزشی و آبی استان به‌دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، عنوان کرد: تعداد ۲۰۸ باشگاه ورزشی در مکان استیجاری مستقر هستند که بیشترین خسارت مالی را در این مدت متحمل شده‌اند. 

قطبی از  پرداخت تسهیلات ۱۶۰ میلیون ریالی به باشگاه‌های ورزشی بخش خصوصی با تنفس چهار ماهه و بازپرداخت ۲۴ ماهه خبر داد و خاطرنشان کرد: برای اخذ تسهیلات بانکی اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی اطلاعات پرسنلی مربیان و شماره مجوز باشگاه‌های ورزشی به وزارت ارسال شده است. 
وی با گلایه از عدم پرداخت حق بیمه بسیاری از مربیان باشگاه‌های ورزشی بخش خصوصی، متذکر شد: از مجموع ۲۱۶ باشگاه ورزشی بخش خصوصی فقط هشت نفر بیمه هستند که ممکن است به جمع کثیری از مربیان باشگاه‌های ورزشی تسهیلات بانکی تعلق نگیرد.  
معاون توسعه ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از رایزنی‌ و انعقاد تفاهم‌نامه با مدیرعامل بانک‌های ایران‌زمین، سپه، ملت، قرض‌الحسنه رسالت و صندوق کارآفرینی امید خبر داد و افزود: این بانک‌ها متعهد به پرداخت تسهیلات پنج میلیارد ریال به باشگاه‌های ورزشی خصوصی شده‌اند.  

قطبی اظهار داشت: تاکنون ۳۴ باشگاه ورزشی بخش خصوصی برای دریافت تسهیلات کم‌بهره ۳۰ تا ۱۵۰ میلیون ریالی به بانک‌های خراسان‌جنوبی معرفی شده‌اند. 
وی خاطرنشان‌کرد: سایر باشگاه‌های ورزشی خراسان‌جنوبی می‌تواند با مراجعه به سامانه کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اقدام کنند. 

معاون توسعه ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با اشاره به خسارت‌های ویروس کرونا در این حوزه، بیان داشت: تعطیلی اماکن ورزشی ناشی از این ویروس منحوس تاکنون قریب بر ۱۰۰ میلیارد ریال به ورزش و جوانان‌ استان خسارت زده است. 
قطبی خاطرنشان کرد: خسارت‌های ناشی از ویروس کرونا در بخش‌های ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، همگانی و بانوان، باشگاهی و آبی، مسابقات و هیئات ورزشی، مراکز مشاوره  سمن‌های جوانان بوده است. 
وی یادآور شد: خسارت ماهیانه ویروس کرونا در حوزه ورزش خراسان‌جنوبی بیش از ۲۰ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال، حوزه جوانان و سمن‌ها قریب بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و اماکن ورزشی و استخرهای شنا حدود ۲۵۰ میلیون ریال است. 

انتهای‌پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۳۰۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , جوانان , بیرجند