سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۱

۳۷۰ مدرسه روستایی خراسان جنوبی به اینترنت رایگان متصل شد

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: اتصال مدارس روستایی استان به صورت رایگان به اینترنت در ایام کرونا انجام شد و حدود ۳۷۰ روستا تاکنون مدارس آنها به اینترنت با همکاری وزارت ارتباطات متصل شده است.
۳۷۰ مدرسه روستایی خراسان جنوبی به اینترنت رایگان متصل شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسن آذری نصرآباد اظهار داشت: قسمت عمده‌ای از پروژه‌های مخابراتی در استان انجام شده و پروژه فیبرنوری در شهرهای استان صورت گرفته است همچنین قسمت عمده‌ای از مراکز تلفن در استان نیز سابقه قدیمی دارد و پروژه بهینه سازی قسمتی از آن را که برای جمع آوری مراکز تلفن گذاشته بودند توانستیم مراکز تلفن تمام شهرهای استان را نوسازی کنیم.

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی افزود: قطعی برق در سطح استان دستگاه‌های خدمات رسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و مخابرات یکی از پر استفاده‌ترین شرکت از خدمات برق است. یکی از برنامه‌های اصلی مخابرات استان تبدیل به ویترینی برای دستاوردهای روز دنیا است و یکی از پروژه‌ها فیبررسانی است.

آذری نصرآباد تصریح کرد: ایجاد بستر فیبرنوری برای مراکز مخابراتی و داده از لحاظ کیفیت و سرعت جز به روزترین دستاورد است و یکی از برنامه‌های اصلی دولت متصل کردن شهرها به فیبرنوری است و این می‌توانست جز مهم‌ترین آرمان‌ها باشد.
وی ادامه داد: علاوه بر بیرجند شهرهای فردوس و قاین نیز برای استفاده از سرویس فیبرنوری مهیا شدند و در حال حاضر نیز عمده خیابان‌های اصلی شهر بیرجند از فیبرنوری برخوردار هستند.

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: دو تکنولوژی جدید در استان شامل FTTH و VDSL وجود دارد و در سرویس VDSL هیچگونه هزینه مازادی به مشترک تحمیل نمی‌شود و در سرویس FTTH هم به طور متوسط 200 مگ سرعت تعریف شده است.

آذری نصرآباد بیان کرد: با توجه به خصوصی بودن شرکت مخابرات توسعه در نقاطی انجام می‌شود که صرفه اقتصادی داشته باشد اما مردم در روستاها تلفن و ارتباطات می‌خواهند و این جز وظایف اصلی دولت است.
وی افزود: در سال گذشته طرح‌های مهم  YSO تلفن همراه و فیبررسانی در روستاها کلید خورد و جز استان‌های پیشرو در این دو پروژه بودیم .
سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: این پروژه در سال گذشته شروع شد و پروژه فیبررسانی به روستا از محل این پروژه YSO اتفاق افتاد و فاز اول پروژه تا روزهای آینده به اتمام می‌رسد.

آذری نصرآباد با بیان اینکه فیبررسانی به سایت‌های اپراتور در استان‌انجام شده است گفت: مخابرات نسبت به روستاها وظیفه‌ای ندارد و این جز وظایف دولت است اما در زمینه روستاهای حاجی آباد، امیرآباد و چهکند شرکت مخابرات پیش قدم شد و با کمک دهیاری و مجموعه استانداری سرمایه گذاری می‌کنیم و حدود 25 میلیارد تومان تجهیزات برای این سه روستا فراهم شده است.
وی تصریح کرد: به محض اینکه دهیاری‌های این روستاها اعلام آمادگی کنند آمادگی داریم تا در مدت سه ماه اجرای تلفن ثابت در امیرآباد و حاجی آباد را انجام دهیم؛ تمام تجهیزات  آماده است و هیچ کسری وجود ندارد.

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی افزود: سال گذشته دو بحران مهم در استان‌های لرستان و سیستان و بلوچستان داشتیم و علیرغم تمام مشکلات خراسان جنوبی نقش مهمی در ایجاد ارتباطات در این دو استان داشت و در تامین زیرساخت‌های استان لرستان کمک زیادی کرد و اکیپ‌های فیبرنوری به سیستان و بلوچستان انجام شد.

آذری نصرآباد بیان کرد: اگر فناوری اطلاعات و ارتباطات نبود قطعا توسعه آموزش و بانکداری ثابت نیست و با امکانات موجود در شبکه انتقال و دیتا بهینه سازی انجام و ظرفیت شبکه دو برابر شد و پیک ترافیک مصرفی قبل کرونا 3.5 گیگ بود اما این ظرفیت به 9 گیک و در ایام کرونا حتی به 15 گیک رسید.
وی عنوان کرد: حدود 50 روستا در این ایام علیرغم خطرات زیاد دورکاری انجام شد و سامانه  4030 در کشور توسط مخابرات به صورت رایگان برای وزارت بهداشت تعریف شد.

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: اتصال مدارس روستایی استان به صورت رایگان به اینترنت در ایام کرونا انجام شد و حدود 370  روستا مدارس آنها به اینترنت متصل شده است.

آذری نصرآباد بیان کرد: خراسان جنوبی در بحث تلفن ثابت، بارگذاری ADSL، FTTH و در بحث سرویس‌های دیتایی رتبه اول کشور و در VDSL جز پنج استان اول است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۳۰۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دانش آموزان , خراسان جنوبی , اینترنت رایگان , روستا