پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۵
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی خبر داد:

دریافت وام یک میلیونی توسط ۱۹۱ هزار خانوار خراسان‌جنوبی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: ۱۹۱ هزار خانوار خراسان‌جنوبی وام یک میلیون تومانی دولت را دریافت کرده‌اند.
دریافت وام یک میلیونی توسط ۱۹۱ هزار خانوار خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا اشرفی اظهار داشت: پرداخت وام یک میلیونی به خانوارهای یارانه‌بگیر یکی از برنامه‌های حمایتی دولت در شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور بود که اجرا شد.
وی بیان داشت: ۲۳۴ هزار و ۱۸۸ خانوار در خراسان‌جنوبی به‌صورت ماهیانه یارانه دریافت می‌کنند که از این تعداد ۱۹۱ هزار خانوار خراسان‌جنوبی معادل ۸۰ درصد، مشمول موفق به دریافت تسهیلات یک میلیونی شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه ۱۰ خردادماه آخرین فرصت برای دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی است، تبیین کرد: متقاضیان دریافت وام یک میلیونی که یارانه نقدی دریافت می‌کنند، می‌توانند کدملی سرپرست خانوار را به سرشماره ۶٣۶٩ ارسال کنند.

اشرفی اضافه کرد: مبلغ تسهیلات برای هر خانوار یک میلیون تومان به‌صورت قرض‌الحسنه و تعداد اقساط ۳۰ ماه متوالی خواهد بود و اقساط ماهانه برای هر خانوار مبلغ ۳۵ هزار تومان است که از یارانه تیرماه سال جاری به بعد کسر خواهد شد.

وی در ادامه از پرداخت تسهیلات کارفرمایی و خویش‌فرمایی کرونا تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: رقم تسهیلات با توجه به تعداد نیرو‌های فعال در هر واحد، متغیر و پرداخت تسهیلات کارفرمایی و خویش‌فرمایی کرونا تا دو ماه آینده به ازای هر نفر نیروی کار ۱۲ میلیون تومان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه واحدهایی که براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شدند به ازای هر نیروی کار ۱۶ میلیون تومان دریافت می‌کنند، عنوان کرد: مبلغ ۱۲ میلیون تومان با ارائه سفته، مبالغ بالاتر تا ۱۸۰ میلیون تومان با ارائه سفته و معرفی ضامن و بیش از آن با وثیقه مورد قبول بانک پرداخت می‌شود.

اشرفی ادامه داد: برای بنگاه‌های با نیروی شاغل کمتر از ۵۰ نفر، ۷۰ درصد حمایت در قالب پرداخت دستمزد و ۳۰ درصد به‌عنوان سرمایه در گردش و برای بنگاه‌های بزرگ‌تر نیز ۵۰ درصد به‌عنوان دستمزد و ۵۰ درصد به‌عنوان سرمایه در گردش تعیین شده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: نرخ سود تسهیلات ۱۲ درصد و بازپرداخت پس از تنفس تا پایان شهریور امسال به مدت دو سال است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۳۱۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دولت , خراسان جنوبی , وام یک میلیونی , کرونا