پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در توسعه استان خراسان جنوبی مشارکت می‌کند

تفاهم نامه همکاری استانداری خراسان جنوبی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در تهران به امضا رسید.
قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در توسعه استان خراسان جنوبی مشارکت می‌کند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، با امضای این تفاهم‌نامه، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص)  متعهد شده در زمینه مطالعات، اکتشاف و فرآوری محصولات معدنی در راستای توسعه استان همکاری کند. 

بنا به مفاد این تفاهم‌نامه؛ قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه بخش صنعت و معدن و اجرای سند چشم انداز 1404 به عنوان راهکاری برای ارتقاء اقتصادی و ضرورت ایجاد ارزش افزوده و افزایش اشتغال در بخش صنعت و معدن و به منظور بهره‌گیری از تمام ظرفیت داخلی برای پیشبرد و توسعه پایدار استان همکاری می‌کند.

استاندار خراسان جنوبی در آیین امضای این تفاهم نامه با اشاره به وضعیت ذخایر معدنی غنی استان اظهار داشت: دولت در سال‌های اخیر برای مطالعات و اکتشافات پهنه‌های معدنی متمرکز بوده است.

محمدصادق معتمدیان افزود: در پی مطالعات صورت گرفته و شناسایی پهنه‌های بسیار مطلوب مواد معدنی، سرمایه گذاری‌های خوبی برای بهره‌برداری از این ظرفیت‌ها توسط سازمان‌های وابسته به دولت و بخش خصوصی در استان انجام شده است. 
وی با تأکید بر تجربه و توانمندی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در زمینه‌های مختلف خاطرنشان کرد: با امضای این تفاهم نامه زمینه حضور و فعالیت هر چه بیشتر قرارگاه در استان فراهم می‌شود. 

استاندار خراسان جنوبی گفت: مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در مطالعات، اکتشاف و فرآوری محصولات معدنی می‌تواند به رشد و توسعه استان بینجامد. 

معتمدیان اظهار امیدواری کرد: با استفاده از ظرفیت قرارگاه در سال جهش تولید، شاهد رونق اشتغال و تولید در استان باشیم. 
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) نیز در این مراسم، خراسان جنوبی را از مستعدترین استان‌ها به لحاظ ظرفیت‌های مختلف خواند. 

سردار سعید محمد با اشاره به پتانسیل‌های حمل و نقل، کشاورزی، زیرساخت‌های شهری، صنعت و معدن خراسان جنوبی از استقبال قرارگاه از پیشنهاد همکاری در حوزه‌های معدنی استان خبر داد.
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۳۲۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , روابط عمومی , خراسان جنوبی